A trenéři si zápasy pochvalovali, přestože vyhrál jedině Písek se Znojmem.

Fotbalisté Dynama si to na dvou frontách rozdali na Složišti s Viktorií Žižkov: juniorka prohrála 0:3, druholigové áčko hrálo 1:1.

Původně přitom trenéři Dynama chtěli tým rozdělit na dvě půlky a sehrát jakýsi dvojzápas. „Po soustředění ale toho kluci měli plné zuby, a protože kádr nemáme tak široký a asi bychom dali těžko dohromady dvě jedenáctky, tak jsme nechtěli zbytečně riskovat a rozhodli jsme se, že ti naši mladší kluci odehrají devadesát minut a ty starší kluky prostřídáme," vysvětlil trenér David Horejš. „Musím říct, že hráči k tomu přistoupili perfektně a odmakali to."

Zápas si trenér Dynama pochvaloval. „Bylo to velice povedené utkání za krásného počasí a oba celky se snažily hrát fotbal. S úrovní hry našeho týmu jsme byli spokojeni, v první i druhé půli jsme hráli náročný fotbal s řadou kombinačních akcí," vyzdvihl Horejš.

Byť Jihočeši měli po většinu času více ze hry, skoro celý zápas museli dotahovat jednogólový náskok Viktorky. „Dostali jsme hloupý gól po naší chybě v samém začátku zápasu, ale záhy jsme se zvedli a připravili jsme si spoustu příležitostí. Škoda jen, že jsme ve finální fázi nebyli dostatečně důslední, nicméně důležité je, že si ty příležitosti dokážeme vytvářet. S výkonem i předvedenou hrou jsme určitě byli spokojeni," uzavřel Horejš.

To jeho kolega Petr Skála, jenž v prvním zápase proti Žižkovu vedl mladíky Dynama, měl po prohře 0:3 řadu výhrad. „Soupeř poslal do hry silný tým i se zkušenými hráči, což ale neznamená, že bychom si neměli udělat žádnou šanci," hněval se trenér juniorky Dynama.

Nazlobily ho i inkasované góly: „Dvakrát jsme to měli odkopnout a ne tam nechat volného hráče. Jasně, hráli proti nám daleko zkušenější fotbalisté, ale výkony některých našich hráčů pro mě byly velkým zklamáním. Přece není možné, aby někdo šal na jeden poločas a ve 20. minutě byl zadušený. To přece musí ti kluci zvládnout a jsem rád, že jsme takový zápas s tak silným soupeřem mohli sehrát. Hlavně pro naše mladé kluky, co jsme měli z dorostu, to byla velká škola. Snad si z toho vezmou patřičné poučení, protože jsme tam měli i spoustu zkažených přihrávek, dostali zbytečné góly a špatně jsme hráli dopředu," shrnul trenér Petr Skála.

Druholigové Táborsko ve Vlašimi, která v zimní přípravě drtí i ligové favority, rozhodně nebylo horším týmem, nakonec ale o gól padlo. „Hlavně v první půli jsme byli jasně lepší, dali po Mrázkově ráně pod břevno krásný gól, a kdyby Nešický místo hlavičky do tyče zvýšil na 0:2, mohlo být rozhodnuto," hodnotil pro Deník trenér Roman Nádvorník a litoval, že podobně jako v předchozích utkáních ani ve Vlašimi jeho svěřenci nedotáhli řadu slibných akcí. „Vlašim vyrovnala z penalty, která se dle pravidel vůbec pískat neměla," kabonil se kouč Táborska.

Ten poslal ve Vlašimi do hry svůj tým bez celé řady obvyklých opor. „Zase jsme dali šanci se ukázat dalším našim hráčům," krčil rameny Roman Nádvorník.

Celý zápas chytal mladý Josef Řehák, jenž přišel do Táborska na hostování ze Slavie. „Chytal velice dobře," uzavřel trenér FCT.