Zahájení nového ročníku už je připravené. Mužstva dolaďují formu na turnajích a při přátelských zápasech, rozhodčí se připravují na předsezonní seminář. Stejně jako v ročníku minulém se bude hrát na Prachaticku jedna soutěž mužů a po dvou soutěžích v žákovských kategoriích a přípravkách.

Jako první začne tradičně okresní přebor mužů, ve kterém se představí 14 týmů (Volary, Dub, Svatá Maří, Borová Lada, Záblatí, Čkyně B, Lhenice B, společenství Šumavské Hoštice / Lažiště B, Zbytiny, Husinec, Netolice B, Nebahovy, Vitějovice a Horní Vltavice). Hraje se dvoukolově a vítěz má nárok na postup do I.B třídy.

Po několika letech se přebor mužů rozrostl ze dvanácti na čtrnáct týmů, což určitě přidá na atraktivnosti soutěže. Místo do I.B třídy postoupivšího Zdíkova se po roce vracejí zpět do okresu hráči Sokola Záblatí, soutěž v nové sezoně rozhodně oživí béčka Netolic a Čkyně. První týmy těchto klubů by měly hrát o špic B třídy, což by se mělo promítnout i do výkonnosti jejich záložních celků.

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník / Vladimír Klíma zoom_in V úvodním kole soutěže (začíná se druhým losovaným kolem) se střetnou dvojice Horní Vltavice – Šumavské Hoštice / Lažiště B (S, 17), Netolice B – Lhenice B (S, 17), Nebahovy – Borová Lada (S, 17), Vitějovice – Svatá Maří (N, 17), Husinec . Dub (S, 17), Zbytiny – Záblatí (N, 17), Volary – Čkyně B (S, 17).

Ambice jednotlivých klubů před sezonou jsou různě vysoké, tipovat favority je většinou velice ošemetné, ale přeci jen se dá ze složení soutěže mnoho vyčíst. Určitě se budou chtít zpět do I.B třídy vrátit hráči Sokola Záblatí. Pokud udrží kádr, k favoritům je třeba je počítat. Výborné jaro měl Slavoj Husinec a nebýt několika výpadků na podzim, již v uplynulé sezoně by Zdíkovu hodně zatápěl. Se zájmem je určitě očekáván výkon sdruženého týmu Šumavských Hoštic a béčka Lažiště. Hoštice předváděly kvalitní fotbal a doplněním o hráče, kteří budou na hraně hry prvního týmu v Lažištích, určitě získá tým na kvalitě.

Černým koněm by mohli být fotbalisté Vitějovic, především na domácím hřišti předvádějí kvalitní výkony Nebahovští. Několik sezon se již čeká na to, kdy půjde nahoru výkonnost týmu Tatranu Volary. Že by to mohlo být v této sezoně? A do pořadí budou určitě zasahovat i béčka Netolic, Čkyně a Lhenic. Dá se předpokládat, že především v domácím prostředí poskládají silnou sestavu, venku to bude zase hlavně o tom, zda jim termíny nebudou kolidovat se zápasy A týmu. Ale překvapit může naprosto kdokoliv, okresní fotbal je zkrátka naprosto nevyzpytatelný

Ostatní mládežnické soutěže začínají až v září. V kategorii staršího žactva hrají tři družstva, v mladším žactvu čtyři týmy Bude se tedy hrát vícekolově, aby si kluci co nejvíce zahráli. Oproti tomu v přípravkách je situace podstatně lepší a čísla se oproti předchozí sezoně nesnižují. Soutěž starších přípravek hraje jedenáct týmů, mladších přípravek devět družstev.