Fotbalová I.B třída má vyrovnanou špic

Prachaticko - Fotbalová I.B třída skupina B nabrala pořádné jarní obrátky a každým kolem se mění bodové odstupy týmů na čele tabulky.

7.5.2009

Ilustrační foto.Foto: red

Nyní má Zliv tříbodový náskok na Vacov a Lhenice, blízko je i béčko Prachatic. Na konci tabulky získalo Záblatí bod, velký boj to však bude i o dvanácté místo, které znamená jistotu záchrany soutěže i pro další soutěžní ročník.

Vacov – Prachatice B 3:3 (1:2). Domácí si přehodili zápas na dopoledne proti áčku soupeře, ale prachatický první tým svůj duel s Třeboní předehrál, a tak mohlo vyrazit béčko do Vacova i s případnými pendly. Tatran přijel posílen o Kaczka, Košíka, Rosu, Bednára a Ryšánka a brzy se ujal vedení 2:0. Vacovští se však nepoložili a do poločasu snížil F. Čtvrtník z trestného kopu. Ve druhém poločase byl za stavu 2:2 vyloučen prachatický Čížek, což paradoxně pomohlo Tatranu, který začal jezdit a ohrožovat vacovskou branku. Odměnou jim byla branka na 2:3, ale vzápětí V. Blahout s pomocí jednoho obránce Tatranu vyrovnal. V závěru utkání šel pod sprchy po druhé žluté i domácí Čtvrtník. Utkání mělo na I.B třídu výbornou úroveň.

Lhenice – Strunkovice 6:3 (4:2). Ve 3. minutě unikl Švec a jeho přihrávku proměnil Babůrek v první branku – 1:0. Strunkovičtí se do blízkosti domácí branky dostali poprvé v 7. minutě, ale hned to bylo s gólovou radostí. Beneš s přehledem proměnil penaltu – 1:1. S tím se domácí nechtěli smířit a zatlačili soupeře před jeho branku. Ve 14. minutě z toho byla penalta, kterou proměnil Švec – 2:1. Ve 22. minutě z ničeho nic udeřili znovu hosté. Z čista jasna se na vápně dostal k míči Beneš a jeho střelu směřující mimo tyče usměrnil za Boškova záda Brych – 2:2. Jenže domácí předváděli atraktivní hru a již ve 30 minutě se opět ujali vedení. Na Tůmův rohový kop si krásně naběhl Pořádek a hlavou rozvlnil síť – 3:2. Hodně důležitý moment zápasu nastal v 33. minutě. To Pořádek z levé strany odcentroval do vápna na Babůrka, který hlavou poslal domácí do vedení 4:2. Ovšem při snaze chytit míč se nešťastně zranil doposud dobře chytající David Tesař a s podezřením na zranění páteře byl záchrankou odvezen do prachatické nemocnice. V 52. minutě srazil náhradní brankář Kureš ve vápně Švece, následný pokutový kop proměnil v pátý domácí gól Růžička. V 62. minutě Babůrek přihrál domácímu snajprovi Švecovi, který střelou na bližší tyč kolem obránce vsítil svůj již letošní čtyřiadvacátý gól – 6:2. Zkorigování výsledku se Strunkovičtí dočkali v 74. min. To Machala vybídl dlouhým pasem ke skórování Cinádra, který hlavou snížil na konečných 3:6 z hostujícího pohledu. Druhý poločas byl bohatý na šance na obou stranách, další branky však již nepadly.

(bb)

Zdíkov – Stachy 1:0 (0:0)
. Derby přilákalo výbornou návštěvu a zvláště v prvním poločase se měl divák na co dívat. Zvláštní náboj mělo utkání i pro bratry Radima a Romana Šebánkovi, kteří nastoupili proti sobě. Hosté ze Stach se museli hned v úvodu vyrovnat se ztrátou dvou obránců, když Petráň i Šíp museli plochu opustit z důvodu zranění. Zdíkov se hned od počátku prezentoval útočnou hrou a hosté mohli o přestávce děkovat zejména svému brankáři Radimovi Šebánkovi, že byl stav po poločase stále bez branek. Nejprve stachovský brankář zaúřadoval na brankové čáře, když reflexivně vyrazil Schwarzovu hlavičku, poradil si s trestným kopem Nového a vyšel vítězně i ze souboje ve 44. min., když vychytal ve stoprocentní šanci svého bratra Romana. Po přestávce hosté prohodili několik postů, ale přesto se jim nedařilo vyzrát na domácí obranu. V 66. min. přišel nejdůležitější moment utkání, po levé straně se uvolnil Nový, zpětnou přihrávkou našel kapitána Kurze, který překonal hostujícího brankáře – 1:0. Hosté se do nebezpečných šancí dostávali spíše sporadicky. Nejprve oslovil domácí brankář Carda nepřesným rozehráním hostujícího Vrhela, aby následnou střelu kryl. Povedenou střelou se prezentoval i Druta, kterou vyrazil Carda na roh. V závěru utkání zatlačili hosté Zdíkov na jeho polovinu, ale branku se jim vstřelit nepodařilo, ba naopak domácí využívali okének v otevřené obraně hostí k brejkům. Nabídnuté šance však nevyužili, a tak skončilo derby nejtěsnějším rozdílem.

(šeb)

Záblatí – Jankov B 2:2 (1:2). Pro domácí znamenalo utkání jednu z posledních možností zabojovat ještě o záchranu v soutěži. Nehráli špatný fotbal, ale brali jen bod. Do vedení šli hosté z pokutového kopu. Na druhé straně se představil vytříbenou technikou Šísl, na levé straně šestnáctky si položil obránce a technickou střelou do protější šibenice vyrovnal. Chvíli nato se řítil Šísl po chybě stopera soupeře znovu sám na bránu, ale šanci neproměnil. Domácí však doplácejí na vlastní chyby v obraně. Jednu takovou opět vyrobili a hosté šli znovu do vedení. Ve druhém poločase se podařilo domácím alespoň vyrovnat, autorem branky byl opět Šísl. Škoda chyby před druhou brankou, mohli si Záblatští připsat tři body a zamotat tak ještě situaci na spodku tabulky soutěže.

(pa)

Štěkeň – Vimperk 0:1 (0:0). Utkání začalo opatrně z obou stran. Hrálo se více ve středu hřiště a náznaky šancí byly pouze z rychlých protiútoků. V 15. minutě se z pravé strany dostal do pěkné příležitosti vimperský Hrubý, ale vůbec netrefil Čakrtovu branku. Ve 20. minutě zahrávali hosté rohový kop, kdy ovšem domácí obrana míč odvrátila na půlku k Uhlíkovi, který míč poslal na Kotrbu, který se z levé strany řítil sám na vimperskou branku. V rozhodujícím okamžiku střelu prováhal a Havlan odvrátil míč na rohový kop. Ve 24. minutě se něco podobného dělo na straně druhé, kdy Hrubý šel sám na Čakrta. Z dvaceti metrů chtěl ovšem domácího gólmana přehodit, ale netrefil vůbec branku. Zbytek poločasu už žádnou příležitost nepřinesl díky pozorným obranám v čele se svými kapitány. Druhý poločas se opět hrál ze zajištěných obran na rychlé protiútoky. Domácí hrozili jen střelami ze střední a větší vzdálenosti, kdy byl vždy připraven vimperský gólman Sýs. Hosté zahrozili Málkem, který nechal vyniknout dobře chytajícího domácího trenéra a dvojku mezi tyčemi Prokeše st., který střelu z deseti metrů k tyči vyrazil na rohový kop. V 72. minutě se podařila akce po ose Málek – Hrubý – Málek – Frk a posledně jmenovaný přehodil domácího brankáře – 0:1. Potom se domácí snažili o vyrovnání, hosté však pozorně bránili a chodili do rychlých protiútoků a zápas vcelku dohráli v klidu až do konce. Nutno podotknout, že dva nejstarší hráči na svých stranách (domácí Uhlík a hostující Pešl) byli jedni z nejlepších svých týmů.

(uhl)

Zliv – Vlachovo Březí 4:0 (2:0). Utkání mělo jednoznačného favorita v týmu domácích, který vede tabulku I.B třídy a po minulých ztrátách musel zabrat, aby se na něj nedotáhlo duo Vacov – Lhenice. Domácí měli více ze hry, což již v prvním poločase potvrdili dvěma brankami. Bylo prakticky rozhodnuto a domácí přidali po přestávce ještě další dvě branky, čímž si na čele tabulky udrželi tříbodový náskok. Branky Zlivi stříleli Ira, R. Hanousek, Hájek a Bezpalec.

(pa)

Katovice B – Vitějovice 1:1 (0:0). Utkání dvou týmů z konce tabulky mnoho fotbalu nepřineslo. Celý zápas se hrálo od vápna k vápnu a fotbal to byl bez nasazení, bez kombinace, s řadou nepřesných přihrávek. Hosté šli do vedení z trestného kopu, když gólman Brož neudržel tvrdou střelu Ludačky. Bod pro domácí v závěru utkání zachránil debutující dorostenec Frühauf.

(miv)

7.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Martin Slaba, kastelán zámku Hluboká nad Vltavou, při online rozhovoru se čtenáři Deníku.
6

Nový hlubocký kastelán se na zámku i ženil

Zbytinští se vydali po obci a okolí v masopustním průvodu.
95

OBRAZEM: Zbytinskému masopustu vládlo mládí a tance Huhu v podání miss Afrika.

Tříkrálová sbírka na jihu Čech předčila očekávání

Jižní Čechy - Charitativní akce na jihu Čech vynesla přes sedm milionů korun.

Nejen Lety, ale i pramen Vltavy na Šumavě uctívejme

Jižní Čechy - V současné době se ve veřejném prostoru udržuje téma "popírání holokaustu" v souvislosti s táborem Lety u Písku a výroky poslanců strany SPD. Obdobný tábor byl v místě pramen Vltavy u Kvildy, ale o něm se již 25 let mlčí.