V plačtivém víkendu se našlo pár hodin příjemného a chvílemi i horkého počasí, jako by si ho Strunkovičtí vymodlili na svou tradiční sportovně společenskou akci. A všechno klaplo do puntíku. Na programu byly dva fotbalové zápasy, nejprve domácího týmu mužů proti hokejistům Motoru České Budějovice, které posílilo několik bývalých fotbalistů Dynama a několik hokejistů z ruské Kontinentální hokejové ligy. Ve druhém utkání se utkali strunkovičtí Jeleni (hráči nad 40 let) proti Amfoře Praha složené z bývalých výborných fotbalistů, současných herců či muzikantů.

Utkání prvního týmu Blaníku s hokejisty Motoru, kterým tvrdil obranu současný trenér a předtím dlouholetý stoper Dynama David Horejš, mělo výbornou úroveň s řadou pěkných fotbalových akcí. Postupem času se však dostávali na koně domácí fotbalisté a soupeře nakonec přehráli 5:2, když byl ještě v poločase stav 1:2 a za hosty dávali branky Kučera a Vozábal. Na straně domácích stříleli branky Jiří Šabršula, Balica, Klein, Žurek a Šimčík.

V přestávce mezi zápasy připravili pořadatelé zajímavé překvapení především pro děti. Nad strunkovickým pažitem proletělo několikrát letadlo z nedalekého letiště a shazovalo na hřiště sladké dobroty.

Hlavní program odstartovaly svým zajímavým vystoupením roztleskávačky ze SPgŠ Prachatice a pak se již mohlo jít na zápas strunkovických Jelenů proti pražské Amfoře. Šéf hostujícího týmu Petr Salava přivedl na hřiště opravdu výbornou sestavu, které jako tradičně vládli mistři Evropy z Bělehradu Karol Dobiaš s Antonínem Panenkou. Ty doplnili další skvělí fotbalisté jako olympijský vítěz z Moskvy Jan Berger, bývalý trenér národního týmu Petr Rada a dále například Petr Vrabec či Jan Fiala. Z hudebníků, herců či komentátorů nechyběli Václav Tittelbach, Jan Čenský, Stanislav Hložek, Zbyněk Merunka, Jiří Zonyga, Oleg Sokolov a další hvězdy. V neposlední řadě malý velký muž Roman Skamene, který se pak v utkání ukázal jako přesný střelec.

Před utkáním zazněla i česká státní hymna, kterou jako tradičně ve Strunkovicích zazpíval operní pěvec Vratislav Kříž.

Pak již se mohlo vyrazit na fotbal samotný, který zahájili společným čestným výkopem Lešek Semelka, Richard Genzer a především herečka Jiřina Bohdalová. Za velkého vedra viděli diváci v prvním poločase zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. Hostující akce rozehrávali především otec a syn Panenkové, Dobiaš a Berger, v útoku dělali domácí obraně největší problémy Sokolov a Jiráň, který byl také střelcem úvodní branky utkání. Většinu šancí Amfory však zlikvidoval domácí gólman Václav Carda. Strunkovičtí se začali osmělovat, převzali otěže hry a po několika šancích, které zlikvidoval skvělý gólman Pavel Steiner, se jim podařilo vyrovnat Doubkem. Tak skončil i první poločas.

Přestávku vyplnil svými hity Stanislav Hložek a zaplněné tribuny rozezpíval i následně po utkání. Přestávku vyplnila i jedna charitativní záležitost. Předseda klubu Miroslav Mottl spolu s Vratislavem Křížem předali zástupcům Dětského domova Žíchovec šek na pět tisíc korun. Peníze využijí v Žíchovci na nákup sportovního vybavení.

Nicméně se nejprve muselo rozhodnout o výsledku utkání samotného. U komentátorského mikrofonu vystřídal Václava Tittelbacha, který komentoval první poločas, Petr Salava. A velké vedro znamenalo, že se týmy dohodly na zkrácení druhé půle na půl hodiny. Více ze hry měli domácí a postupně se dostali do vedení až 5:3. Posledních pět minut však bylo v režii hostů, kterým se „podařilo“ vyrovnat na konečných 5:5. Dvě branky domácích dával F. Kubička, po jedné R. Žurek, R. Toušek a R. Doubek. Po dvou brankách hostů dávali O. Sokolov a R. Skamene, jednu M. Jiráň.

„Jsem rád, že všechno vyšlo podle scénáře. Lidé se bavili, což bylo nejdůležitější. Spokojenost návštěvníků je tou největší motivací v podobných akcích pokračovat,“ shrnul vydařené sportovní odpoledne Petr Kortus ze strunkovického Blaníku.