Sokolíci ze Záblatí na Prachaticku se netajili ambicemi na dobré umístnění, neboť jeli v silné sestavě doplněné o několik sympatizujících posil. Soustředění se konalo v ostravských nočních podnicích. Zde se potkali se slovenskými kamarády a jejich taktické porady se protáhly do časných ranních hodin.

Osud asi chtěl, aby se jako soupeři potkali hned ve druhém dopoledním utkání. Sokolíci svého slovenského soupeře přehrávali a také šli brzy do vedení, měli i další šance, které však nevyužili, a tak slovenský soupeř vyrovnal v poslední minutě poločasu. Ve druhém poločase obě mužstva měla několik nevyužitých šancí a když už se zdálo, že se soupeři rozejdou smírně, Slováci opět udeřili a strhli vítězství na svou stranu.

Hned v dalším utkání nastoupil Sokol proti domácímu Slovanu a prohrál 0:4. I když výsledek je hrozivý, samotné utkání bylo herně vyrovnané a Sokolíci opět neproměnili několik dobrých šancí.

Až v posledním utkání celého turnaje se Sokol dočkal vítězství, když porazil polského soupeře Orzel Zablocie 2:1. V konečném pořadí obsadil Sokol 3. místo, ale předvedenou hrou určitě nezklamal. Ocenění čekalo i na Adama Kuttenberga, který obdržel cenu pro nejlepšího brankáře turnaje.

Vítězem turnaje se nakonec stalo slovenské Záblatie před moravským Slovanem Záblatí, třetí skončil náš Sokol a čtvrtý Orzel Zablocie z Polska. Na závěrečném posezení vedení výprav byl turnaj všemi hodnocen velmi kladně a dále byl dohodnut termín dalšího ročníku, který bude pořádat v kalendářním roce 2017 polský Orzel Zablocie.

Jiří Pavlík