A jistě nejen tím, že se s nimi v posledním domácím zápase rozloučili výhrou. „Jsem rád, že jsme domácí derniéru zvládli a že jsme se vedle vítězství loučili, myslím si, i solidním výkonem. Tím spíš, že jsme se museli vyrovnat s řadou hráčských absencí," ocenil trenér František Cipro, jehož tým už má jistotu, že v lize nemůže s 35 body skončit hůře než na desátém místě!

Podle budějovického kouče na to, že nešlo o titul ani o záchranu, byl zápas až nečekaně divoký a hektický. „Především ten závěr," zmínil nevídanou karetní partii, kterou ke konci utkání sudí Kovařík rozehrál (byť se až tak tvrdě nehrálo, obě mužstva měla po dvou červených kartách!).

„Na druhou stranu, diváci určitě byli spokojeni a muselo se jim to hrozně líbit. Jistě také proto, že nakonec viděli vítězství svého týmu. Přiznám se, že já takové povzbuzování, jaké bylo posledních deset minut, snad tady ještě nezažil," usmíval se Cipro.

Do smíchu mu však nebude v sobotu na Spartě, neboť právě ta zmíněná karetní partie budějovické trenéry postavila do velice složité situace. „Nevím, s kým pojedeme. Ani nevím, zda nás vůbec bude jedenáct," jen smutně krčil rameny. Už na tak plnou marodku se totiž možná přidá i Řepka, jenž ve středu po půlhodině hry odstoupil. „Zlobí ho záda, zdravotní potíže mají také Daněk, Sandro a Klesa. A určitě hrát nebudou vyloučení Brezinský a Riegel," dodal.

Hosté z Mladé Boleslavi odjížděli z jihu Čech hodně zklamaní. „Nemyslím si, že vyhrál lepší tým," smutnil trenér Miroslav Koubek. „My měli dost situací, abychom utkání rozhodli, když ale nedáme takové šance, jaké měli Bulut, Mareš Fillo nebo Kysela, těžko jsme mohli odtud odvážet body," litoval. „Domácí bojovali a nakonec měli i potřebné štěstí," usoudil boleslavský kouč.

O vítězství rozhodl mladý Němec

Devatenáctiletý mladík František Němec zápas Dynama s Mladou Boleslaví svou vydařenou hlavičkou rozhodl.

Díky vašemu gólu jste vyhráli, takže spokojenost?

Samozřejmě, že jsem rád, že jsme vyhráli a že jsem k tomu i já přispěl. My si v půli říkali, že máme na vítězství. To jsme nakonec získali, takže ty pocity jsou super.

Trefil jste se krásně. Mířil jste, anebo jen do míče hlavou jen tak trknul?

Byl to od Sandra výborný centr a já se to snažil líznout na zadní tyč.

Takže jste se teď rozstřílel?

Tak to nevím, ale jsem rád, že mi to tam teď dvakrát spadlo. Jak v Příbrami, kde jsme ještě nebyli úplně zachráněni, tak teď s Boleslaví.

Co říkáte těm čtyřem červeným kartám? Navíc tři z nich dal sudí během čtyř minut…

Něco takového jsem ještě nikdy na hřišti nezažil. To je velká rarita. Bylo to fakt divoké a já docela koukal, co to pan rozhodčí dělá. Pánem na hřišti ale je on, tak jistě věděl, za co ty karty dává…

Ze hry celého týmu bylo vidět, že máte velkou chuť se rehabilitovat za špatný výkon na Žižkově. Je to tak?

Na Žižkově to z naší strany nebyl dobrý výkon. To všichni dobře víme. Moc nás to mrzelo, o to víc jsme tudíž chtěli vyhrát před svými diváky. Je skvělé, že se nám to podařilo.

Rozhodli jste v samém závěru, který byl skutečně hodně hektický. Souhlasíte?

To tedy byl, ale diváci si jistě přišli na své… Bylo jasné, že kdo dá gól, zvítězí. Bylo víc prostoru na kombinaci, i hra se zrychlila. Taky taktika už šla stranou, oba týmy prostě už jen chtěly urvat tři body.

Jenže co teď na Spartě? Trenér má obavy, zda dá dohromady jedenáct hráčů…

Sám nevím, v jaké sestavě tam pojedeme. Střídat musel Tomáš Řepka, dva hráče nám sudí vyloučili, ale nějak to jistě dohromady dáme.

Potíže jsou hlavně ve středu obrany, nechtěl byste si to tam zkusit?

Stopera jsem hrál jednou ještě v žácích. To moje parketa asi nebude…

Daněk si chvilkami připadal jako na házené

Na Žižkově pro potíže se zády Michal Daněk chyběl, ve středu proti Boleslavi ale už v bráně Dynama byl. „ Kříža zachytal na Žižkově dobrý zápas a já týden netrénoval. Zda půjdu do brány, jsem tudíž nechal na trenérovi," vysvětloval.

Vychytal jste nulu, takže jistě jste rád, že jste do brány šel?

Myslím, že můžeme všichni být spokojeni. Vyhráli jsme a máme pětatřicet bodů, takže určitě velká spokojenost.

Zápas na Žižkově se vašemu týmu nepovedl, teď jste si ale diváky určitě udobřili. Řekl bych, že jste je i pobavili…

Mluvíte asi o těch červených kartách, že? Ty určitě byly oživením, ale za ten tlak, co jsme měli v závěru, kdy já si chvilkami připadal, jako bychom hráli házenou a já se v bráně jen díval doprava a doleva, jsme si ty tři body zasloužili. Jsem rád, že nám to vyšlo a že jsme ten gól dali.

Aby ale házenou v sobotu nehrála Sparta s vámi. Potíže se sestavou a hlavně vzadu, jsou veliké…

To jistě, vlastně nemáme stopery… Lengy je po operaci, Tomáše Řepku už delší dobu zlobí záda a klobouk dolů, že s tím hrál na Žižkově a že do toho šel i s Boleslaví, byť musel brzy ze hřiště. Já to teď taky měl a vím, co je to za bolest. Navíc teď se vykartovali další dva stopeři…

Co od zápasu na Spartě čekáte?

Sparta na Dukle jen remízovala a titul už mít nemůže, doma ale v posledním zápase sezony bude určitě chtít vyhrát. My máme své jisté a zápas si v dobrém slova smyslu můžeme i užít.

Z pohledu Dynama sezona nakonec dopadla úspěšně. Jaká bude ta příští?

Sám nevím, co se v létě bude dít, ale když tu zůstanu, tak věřím, že příští rok bude stejně úspěšný. Ne-li lepší.