Na krásném stadionku pod Javořicí se představí všechny domácí kategorie, odehraje se tradiční turnaj mužů, diváci se podívají i na utkání probíhajícího Eura mezi Českem a Gruzií a poblahopřát přijede i stará garda českobudějovického Dynama. Třešničkou na dortu bude nedělní utkání veteránů Studené proti SIGI teamu Horsta Siegla.

Dvoudenní program odstartuje v sobotu v 10 hodin utkání domácí přípravky U11 proti svým vrstevníkům ze Žirovnice. Následovat bude v pořadí už 65. ročník tradičního turnaje mužů, který patří k vůbec nejstarším v republice. Kromě výběru Studené se v něm představí žirovnický Slavoj, který působí v krajském přeboru Vysočiny, a jindřichohradečtí divizní dorostenci.

Návštěvníci akce nebudou ochuzeni ani o probíhající Euro. Od 15 hodin tak všichni budou moci na velkoplošené obrazovce sledovat utkání české reprezentace proti Gruzii.

Po jeho skončení na trávníku poměří síly staré gardy Studené a českobudějovického Dynama. V jeho dresu by se měli přestavit například Benát, Pecka, Vácha, Kladrubský, Táborský, Křížek, Rožboud a další bývalí ligoví fotbalisté.

Slavit se bude i v neděli. V pravé poledne se představí nejmladší hráči pořadatelského klubu, kteří si v kategorii U8 zahrají proti Peči. Po nich si zahrají i žáci. Výběr Studené, který v kategorii U15 tvoří společenství se Strmilovem a je čerstvým vítězem okresního přeboru, se střetne rovněž s Pečí.

Vyvrcholením oslav bude od 15 hodin střetnutí studenských veteránů se SIGI Teamem. Bývalý vyhlášení kanonýr Sparty Horst Siegl jistě pod Javořici přiveze silnou sestavu plnou hvězd. Patří do ní například Panenka, Vízek, Straka, Frýdek, Šmejkal, Zelenka, Kincl, Švancara, Lafata a další sportovci. Po tomto utkání se navíc uskuteční autogramiáda SIGI Teamu. Zakončení oslav 100 let kopané ve Studené je naplánováno zhruba na 17. hodinu.

Studená v rámci fotbalu pamatuje horší i lepší časy. Zhruba před dvěma dekádami působila dokonce v krajském přeboru mužů, když v týmu měla i některé exligové fotbalisty. V posledních letech se zabydlel v krajské I. B třídě, v níž patří k těm lepším.

Program oslav 100 let FK Studená
Sobota 22. června
10.00 zápas přípravek U11
10.30 turnaj mužů O pohár starosty (FK Studená, FK J. Hradec U19, Slavoj Žirovnice)
15.00 utkání Eura Česko – Gruzie na velkoplošné obrazovce
17.00 veteráni FK Studená – stará garda Dynama Č. Budějovice
19.00 zábava s hudbou
Neděle 23. června
12.00 zápas přípravek U8
12.30 zápas žáků U15
15.00 veteráni FK Studená – SIGI Team
17.00 zakončení oslav