FC Písek B - Tatran Prachatice 4:0 (1:0)

„Kdo neviděl, neuvěří. Klidně jsme tam mohli vyhrát, ale když nedáme ani nejvyloženější šance, tak se nemůžeme divit. Šli jsme sedmkrát sami na branku, ale nejsme schopni to brankově vyřešit," komentoval porážku prachatický trenér Josef Veselý.

Prachatičtí museli ještě v týdnu před utkáním řešit otázku gólmana. Pracovně na čtrnáct dní je v zahraničí Jindřich Dvořák. „Jindra je samozřejmě oporou týmu. Situaci jsme nechtěli řešit tím, že bychom kvůli dvěma zápasům stahovali z hostování Hopfingera, když by si pak již třeba na podzim nezachytal. Využili jsme tedy Lukáše Opatovského, který chytá jinak v našem dorostu," uvedl ke změně na postu gólmana Josef Veselý.

Béčko Písku v minulém kole získalo první tři body v soutěži a chtělo je potvrdit i doma. Jelikož se krajský přebor hrál jako pozápas divize, měli domácí možnost využít i pendlů z prvního týmu. „Již v týdnu jsem měl zprávy, že domácí posílí o pět hráčů, kteří nastupují v áčku. Skutečně to tak bylo a do utkání nastoupili nejenom ti, kteří byli na lavičce, ale i ti, kteří střídali třeba na půl hodiny do divizního zápasu. Nechali sedět mladíky a poslali na hřiště zkušené hráče. Navíc gólman Satrapa vychytal nemožné," uvedl k domácí sestavě Josef Veselý.

Prachatickým do utkání ještě chyběl Kamil Tobiáš a navíc jim nevyšel ani úvod zápasu. „Již v 8. minutě jsme inkasovali po střele ze třiceti metrů první branku. Přesto byl první poločas vyrovnaný a my v něm mohli dát minimálně dvě branky, když jsme šli sami na brankáře. Navíc jsme se s domácími činovníky shodli, že měla být za zákrok na Friše odpískána jasná penalta, ale sudí ji nepískal," přiblížil první poločas prachatický trenér.

Ani druhý poločas nezačal pro hráče Tatranu dobře a brzy inkasovali druhý gól. „Zaspali jsme úvod druhé půle. Naši stopeři chybovali a Mařík následně prostřelil brankáře. V tu chvíli jsme otevřeli hru ve snaze ještě s duelem něco udělat. Přišly další naše velké šance, ale Satrapa v domácí brance doslova čaroval. Celkem jsme šli v utkání sedmkrát sami na branku, třikrát Friš, dvakrát Cais i Kováčik, ale nic z toho nevytvořili. To mi hlava nebere. Navíc se v závěru projevila i herní kvalita v domácí sestavě. Dostali jsme ještě dvě branky a je z toho výsledek, jaký je. Neodpovídá předvedené hře, ale fotbal se zkrátka nehraje na šance, kterých jsme měli na dva zápasy, ale na branky. Ty dávali jen domácí," doplnil smutně k výsledku zápasu Josef Veselý.

Jak napovídá tabulka, bude v této sezoně krajský přebor nesmírně vyrovnaný a každý ztracený bod může v závěrečném účtování hodně mrzet. Nyní Prachatičtí přivítají na svém hřišti Hlubokou nad Vltavou. Ta má v tabulce o jeden bodík více a je povzbuzena výkonem i výsledkem proti Lažišti. „Ještě v tomto utkání nám bude chybět Jindra Dvořák, ale na to se nemůžeme vymlouvat a musíme dát do zápasu všechno. Hráči si musejí uvědomit, že domácí ztráta by pro nás mohla mít nepříjemné následky. Zatím je tabulka vyrovnaná, ale kdyby se to utrhlo, přišel by velký problém," burcuje před dalším zápasem hráče Josef Veselý.