Tatran Prachatice - Sokol Sedlice 1:0 (0:0)

V tabulce sedmý Tatran byl v souboji se Sedlicí, která bojuje na chvostu tabulky, favoritem. trenéři Bajčík s Babkou sice postrádali několik hráčů základní sestavy, ale soupeř na tom nebyl o moc lépe. Domácí hnala kupředu vidina toho, že v případě výhry získají na soupeře devítibodový náskok v tabulce.

Domácí postrádali v Čimelicích vyloučeného V. Hovorku, zranění nepustí na podzim na hřiště J. Lašáka, J. Tesař si plnil povinnosti v devatenáctce Dynama, z různých důvodů chyběli O. Kochma a P. Škopek. Jen na lavičce začal T. Ryšánek, který nehrál tři kola pro zranění. Sestavu tedy trenéři museli pořádně proházet.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale bez větších šancí před oběma brankami. Domácí se snažili povětšinou překonat sedlickou obranu centry z křídelních prostorů, ale zakončení se vůbec nedařilo. Ve vzduchu chyběla síla V. Hovorky, po zemi zakončoval dvakrát V. Mikeš, ale jeho střely neměly tu správnou razanci. Hosté hráli pouze na vysunutého Z. Mikeše, kterého si však domácí obrana v klidu pohlídala.

Druhý poločas začal velkou šancí Sedlice, kterou k radosti domácích fanoušků gólman Dvořák zlikvidoval. Hra pokračovala řadou nepřesných akcí z obou stran, dlouhé balony za obrany končily vesměs v náručí obou gólmanů. Domácí trenéři provedli několik změn v sestavě a hráče přeházeli na některých postech. Janoušek se z levého halva vytáhl do útoku a tento tah trenérům vyšel. Dvacet minut před koncem utkání zprava pronikal před šestnáctku soupeře, z jeho souboje s obráncem vyletěl míč směrem na bránu a skončil v sedlické síti. Od té doby se hosté snažili alespoň o vyrovnání, ale jejich snahy končily buď na obraně, nebo v náručí brankáře Dvořáka. V samotném závěru utkání hosté vysunuli dopředu při dvou standardkách i gólmana Kozlíka, ale ani ten jim k vyrovnání nepomohl. Domácí se snažili aktivity soupeře využít k rychlým brejkům, ale v zakončení se neprosadili Mikeš, Janoušek ani Kralik.

Domácí se tak nakonec protrápili k hubenému vítězství, ale důležité jsou tři body, historie již se nebude ptát, zda byly po výborném výkonu, nebo utrápené.

V kontextu ostatních výsledků si Prachatičtí v tabulce polepšili, ale čekají je další těžké zápasy. Včera Tatran hrál v Jindřichově Hradci a o víkendu hráče čeká souboj v Dačicích, které jsou utopeny na dnu tabulky. O to bude utkání důležitější.

Ostatní víkendové zápasy: Třeboň – Čimelice 1:1, Jankov – Písek B 2:0, Dražice – Dačice 4:1, Soběslav – Želeč 1:1, Veselí – Hluboká 0:2, Osek – Rudolfov 4:2, Kaplice – J. Hradec 1:2.

Sestava Tatranu: Dvořák – Puchinger, Mádl, Miesbauer, Žurek – Kubát – Vávra, Kadlec, Tesárek (46. Málek), Janoušek (89. Ryšánek) – Mikeš (63. Kralik). Trenéři Pavel Babka a Pavel Bajčík.