Kai Lukas Havertz je velkou hvězdou německé reprezentace. Narodil se 11. června roku 1999 v Cáchách. Jeho kariéru ve velkoklubech fanoušci nejspíš dobře znají. Podařilo se nám najít první Havertzovu stopu v německé reprezentaci.

V listopadu 2014 debutoval za německou reprezentaci do 16 let. Bylo to během přátelského utkání s reprezentací ČR, které se hrálo v Praze a které Němci vyhráli 3:1. Havertz hrál od začátku utkání do 57. minuty, kdy jej vystřídal Tom Baack. V zápase Havertz inkasoval žlutou kartu. "My byli jako na kolotoči," vzpomíná s úsměvem Mikuláš Jáša, který celý zápas odehrál v obraně české reprezentace.

Zajímavý pohled na sestavu ČR a Německa v kategorii U16 před deseti lety | Video: Deník/ Kamil Jáša

Na střídačce tehdy byl Ladislav Krejčí, který naskočil až v 70, minutě a aktuálně reprezentuje ČR na mistrovství Evropy 2024.

Havertz prožil skvělé roky v Londýně. Přestup do Chelsea byl oznámen dne 4. září 2020, Havertz podepsal smlouvu na pět let. Stal se druhou nejdražší posilou v klubové historii po brankáři Kepovi (2018), přestupová částka se v případě aktivování bonusů měla vyšplhat na 71 milionů liber. Havertz jediným gólem rozhodl finálový duel Ligy mistrů UEFA mezi Chelsea a Manchesterem City, když se 29. května 2021 prosadil již v prvním poločase a přispěl k výhře svého klubu 1:0. Pro Havertze premiérový gól v této soutěži v jeho 20. zápase Ligy mistrů přisoudil Chelsea nejprestižnější kontinentální trofej. Kai Havertz se stal v červnu 2023 první letní posilou Arsenalu.

Sestava české reprezentace do 16 let v roce 2014: Letáček - Tvaroh, Burda, Jáša, Ondráček (55. Dudl) - Fortelný (41. Frýdek), Sedláček, Zmrzlý (55. Žitný), Šípek (63. Huf) - Rusek (70. Krejčí), Kubala.