Roudné – Těžký úkol získat alespoň jeden bod čekal na čkyňské fotbalisty v Roudném.

29.5.2012

Ilustrační foto.Foto: Deník/Vladimír Klíma

Roudné - Čkyně 3:1 (0:1)

Po domácím vítězství nad Soběslaví potřebovali přidat další bodíky, aby se dostali z nebezpečných sestupových vod soutěže. Po prvním poločase vypadalo vše velice nadějně, nakonec však brali všechny tři body domácí.

Začátek utkání patřil domácímu mladému celku, který deset minut na hřišti dominoval. Pak se hosté trochu z velkého tlaku soupeře vymanili, snažili se o protiútoky, ale taktovku hry drželi stále v rukou domácí. Pět minut před poločasem však hosté využili možnosti k překonání obrany soupeře a P. Friš přidal do sbírky svou další branku – 0:1. Domácí byli z gólu otřeseni a vzápětí nabídli soupeři další šanci, ale Babka ji tentokrát neproměnil.

Hned v nástupu do druhého poločasu se podařilo domácím vstřelit vyrovnávací branku, v závaru před čkyňskou brankou poslal míč za brankovou čáru Kössl. To vlilo domácím nových sil do žil a opět přebírali iniciativu ve hře. Soupeř se více soustředil na bránění a čekal na brejkové možnosti. Domácí však po změně stran napravili nepřesnou střelbu z první části a přidali Havelkou další dvě branky. Nejprve změnil směr nepřesné Kučerovy střely a v 65. minutě překonal gólmana Holfelda střelou z dálky.

„Do utkání jsme vstoupili s obrannou taktikou, která se po celý první poločas vyplácela. Nutno podotknout, že hlavně v úvodu jsme měli velké štěstí při tlaku soupeře. Počáteční tlak jsme ale ustáli a hru vyrovnali, i když domácí byli lepší. Ve 40. minutě Babka ideálně namazal Frišovi a ten nás poslal do vedení. A po chvilce to mohlo být pro nás ještě veselejší, když Král našel ve vápně Babku, který sám střílel z první, ale jeho střelu zastavil domácí obránce. Druhý poločas začali domácí velice aktivně a hned vyrovnali na 1:1, což byla pro nás škoda, protože čím déle bychom vedení udrželi, tak na domácí kopačky by zcela jistě přicházela velká nervozita. Poté přišel další gól domácích, který zaváněl ofsajdem. Po tomto gólu jsme zbytečně hru otevřeli a obdrželi další gól, který nás definitivně zlomil. Myslím si, že jsme nepředvedli špatný výkon, ale musím uznat, že tým Roudného si vítězství zasloužil.," komentoval utkání vedoucí čkyňského celku Michal Uhlík.

Jelikož v tomto kole dokázal Rudolfov porazit hráče z Vodňan, klesli Čkyňští na předposlední místo tabulky. V kontextu toho, že z divize patrně nespadne žádný Jihočech, spadával by z přeboru kraje jediný tým.

Autor: Vladimír Klíma

29.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Zabijačkové pochoutky provoněly celé šumavské Volary.
27

Šumavské Volary voněly zabijačkovými dobrotami

Vydařený vimperský živý Betlém.
25

Živý Betlém nadchl Vimperáky

Hluk, smrad a krev i o Vánocích?

Jižní Čechy - „Zábavná“ pyrotechnika škodí zvířatům i lidem. Záblesky a hluk způsobují u zvířat paniku. Divoká zvířata se při ní mohou zranit, ta domácí i ztratit.

Kam na Prachaticku za kulturou a poznáním?

Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.