Letošní účast čítala 16 týmů z klatovského, strakonického ale i prachatického okresu. Úroveň turnaje byla opět vysoká, vždyť se zúčastnily takové týmy jako Krvavá tlačenka, Houba Team, nebo 3D Team Strakonice.

Týmy hrály ve třech skupinách a nejlepších osm celků si vybojovalo účast v play-off. Boje v základních skupinách byly velmi zajímavé a nebyla nouze o krásné branky a rovněž překvapivé výsledky. Překvapením základních skupin se stalo vyřazení předloňského vítěze týmu Uefa Mafia, který skončil ve své skupině na čtvrtém nepostupovém místě.

Nejvíce branek padlo také v zápase, kde účinkovali hráči Uefa Mafia proti favoritovi Krvavá tlačenka, kde skončil duel divokým skórem 5:5. V play-off se pak největším překvapením stalo tažení prachatického Háječku, který dokráčel až do finále.

Ve čtvrtfinále uhájil loňský finalista tým 3D Strakonice těsný postup v pokutovém rozstřelu proti chanovickému týmu Šlehyho koně.

V semifinále narazil jeden z favoritů Houba team Horažďovice opět na Háječek, který ho vyřadil na pokutové kopy v poměru 3:4. Hráči Houby si poté spravili chuť v zápase o 3. místo, kde porazili 3D tým Strakonice v poměru 2:1.

Finále nabídlo opět skvělý fotbal plný krásných individuálních výkonů hráčů Krvavé tlačenky, proti srdnatě bojujícímu Háječku z Prachatic. Díky velkému štěstí i velmi bojovnému výkonu skončil duel v normální hrací době 1:1, a tak se rozhodovalo až na penalty. Zde byla výhoda na straně Prachatických, jelikož měli ve svých řadách gólmana, který za celý turnaj pustil pouze 3 střely. Nicméně prognózy vzaly za své již v první sérii, kdy prachatičtí nastřelili tyč a v druhé sérii šel jejich pokus mimo bránu, a tak se po zásluze z vítězství mohli radovat borci Krvavé tlačenky.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Mužík z vítězného týmu a nejlepším brankářem po zásluze brankář Háječku Honza Šácha.

Na závěr chci poděkovat pětici sudí ve složení Jan Veverka, Jiří Petržílka, Aneta Panušková, Miroslav Pena a Zdeněk Říha.

Turnaj byl opět perfektně zorganizován třebomyslickými hasiči a za to jim patří velký dík. V neposlední řadě děkujeme všem sponzorům a dobrovolníkům, bez kterých by se turnaj rovněž neobešel.

Příští 21. ročník turnaje se uskuteční opět za rok na Cyrila a Metoděje a tímto jsou již nyní všechny týmy a diváci srdečně zváni do Třebomyslic u Horažďovic.

Jan Škrle