Prachatice - Lažiště 3:0 (2:0)

Od toho všeho se i odvíjelo utkání, ve kterém měli domácí míč pod kontrolou, lépe kombinovali a byli podstatně lepší směrem kupředu. V úvodu to sice vypadalo, že by hosté mohli držet s favoritem krok, snažili se o otevřenou hru, ale to byla nakonec voda na domácí mlýn. Tvrdou ránu domácí soupeři uštědřili po Caisově úniku po levé straně a přesném centru mezi lažišťské stopery. Na hranici malého vápna se do hlavičky položil Petr Hovorka a dostal domácí do vedení. Tatran pak měl výhodu dvou trestných kopů z blízkosti šestnáctky, ale V. Hovorka trefil zeď a K. Ryšánek mířil těsně mimo tyče. Další velkou šanci připravil spoluhráčům po úniku Šicner, ale míč do brány nikdo nedostal. Druhý gól přišel po standardní situaci a následné přetlačované na šestnáctce. V té se nejlépe orientoval Mádl a přesnou střelou do šibenice Vaculkovy branky zvýšil na 2:0. Hosté museli již  v prvním poločase střídat ve středu pole zraněného Chalupu a zranění začalo trápit i Kubáta. Ve druhém poločase zpočátku hosté několikrát zahrozili a pokusili se s utkáním ještě něco udělat. Domácí však Petrem Hovorkou přidali třetí gól a v tu chvíli bylo po zápase.

„Jsem rád, že kluci přistoupili k utkání takto aktivně. V týdnu před zápasem se rojily různé spekulace, jak to dopadne. Jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát, a to jsme také potvrdili. Navíc jsme vítězstvím utekli Dačicům a držíme se na dva body za Dražicemi. Ty chceme ještě v závěru soutěže na špici pořádně potrápit," komentoval vítězné utkání domácí trenér Josef Veselý s tím, že si myslí, že se Lažišťští bez problémů v kraji zachrání.

Hosté možná trochu překvapili tím, že hráli od začátku na dva útočníky, což v Prachaticích moc týmů nepraktikuje. „Soupeř nastoupil se zkušenou sestavou a chtěl nás pořádně překvapit. Doma většinou dobýváme soupeřovu obranu, ale Lažišťští chtěli hrát otevřeně a nastoupili se dvěma útočníky. Nám se však dařilo ve středu pole, kde hráli prim Kamil Ryšánek s Martinem Šicnerem a soupeře jsme začali přehrávat. Vyústěním toho byly naše dva góly. Na začátku druhého poločasu začal soupeř dobře, měl solidní šance, ale od chvíle, kdy jsme dali třetí gól, již nebylo o co hrát. Znát také bylo, že se Lažišťským zranili zkušení hráči Chalupa a Kubát, museli pak změnit hru, což nám vyhovovalo," komentoval utkání Josef Veselý a doplnil: „Nyní nás v sobotu dopoledne čeká další derby, ve kterém přivítáme hráče ze Čkyně. Platí, co jsem řekl na začátku, chceme ještě ve zbytku sezony prohnat Dražice."

Hosté odjížděli z Prachatic s tříbrankovou porážkou. Sportovně však přiznávali, že domácí vyhráli zaslouženě. „Prachatice opět hrály kvalitní fotbal. My byli v prvním poločase pasivnější a navíc domácí proměnili své brankové šance. Na začátku druhého poločasu to vypadalo, že bychom ještě mohli zápas zdramatizovat, ale my šance neproměnili. Za druhý poločas jsme si zasloužili alespoň snížit, ale musím přiznat, že na body tady tentokrát nebylo," komentoval utkání šéf lažišťského fotbalu Václav Princ a doplnil: „Nyní nás čeká dost klíčové utkání s Jankovem. Potřebujeme nutně body, abychom měli jistotu záchrany. Uvidíme, jak na tom budou Chalupa s Kubátem, zda se dají dohromady.