Na malé adepty velkého fotbalu čekal nabitý a nejen sportovní program. Prvního dne se zúčastnil také Fotbalové školy patron a bývalý obávaný kanonýr Jan Koller: „Nemám rád děti, které  sedí jen u počítače. Jsem velký fanoušek sportovních projektů a jsem rád, že mohu být patron E.ON Fotbalové školy," uvedl na úvod Koller, se kterým hráči získali společné fotografie.

Pravidlem pro každý den byla lekce angličtiny a němčiny z fotbalového prostředí. Kromě fotbalových tréninků si hráči postupně vyzkoušeli i jiné sporty jako tenis, minigolf, nohejbal a florbal.

V rámci školy byly sehrány i dva přátelské zápasy – s Letní fotbalovou školou 2002 a Fotbalovou školou Karla Poborského. „V těchto duelech nešlo o výsledky ale o další poznání kluků, ze kterého jsme dělali celkové individuální hodnocení každého hráče," uvedl hlavní organizátor a trenér Václav Hrabík.

Týden dále vyplnily aktivity jako návštěvy bazénového komplexu lázní Aurora nebo fotbálek a volejbal v E.ON Beach aréně, která disponuje vyhřívaným pískem. „Samozřejmě jsme přes týden dělali různé individuální i týmové soutěže, které byly vyhodnoceny při slavnostním zakončení školy," dodal Hrabík. „Dále nechyběla specializovaná přednáška o zdravé výživě a zdravém životním stylu nebo výlety po Třeboni a do Hluboké nad Vltavou."

První turnus E.ON Fotbalové školy zakončilo předávání certifikátů, které jsou spolu s profily hráčů k nahlédnutí na této stránce. Z hráčů se v průběhu dalších dní vytvoří výběr pro turnaj E.ON Kinder Cup, který se na přelomu srpna a září koná v rumunském Targu Mures. „I z druhého turnusu se bude dělat E.ON Czech Team. Do Rumunska letos vyšleme dva týmy," upřesňuje Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

E.ON Fotbalová škola pro hráče narozené v roce 2004 začne tuto neděli a na zahájení přijede další velká osobnost českého fotbalu, kterou nebude nikdo jiný než vicemistr Evropy z roku 1996 v Anglii Patrik Berger. „Tohoto turnusu se zúčastní přes čtyřicet nadaných fotbalistů," dodává Marek Pagač.

Po slavnostním zahájení, které je plánováno na 14.15, proběhne společný trénink a fotografování hráčů s Patrikem Bergerem na hřišti s umělé trávou v Třeboni.