„S tím cílem do zápasu půjdeme," ujistil trenér Miroslav Soukup.

Dobře ale ví, že je bez ohledu na nepříliš lichotivé postavení Teplic v lize jeho hráče čeká silný soupeř. „Nejen, že oproti loňsku Teplice rozhodně neoslabily, naopak se ještě výrazně posílily," připomíná budějovický kouč, že do Teplic před sezonou přišli Jarolím z Jablonce a Podaný s Keričem ze Sparty.

Přesto se Teplicím vstup do sezony nepovedl. V 1. kole sice vyhrály s Boleslaví, od té doby ale na další výhru čekají a na 14. místě tabulky mají jen o bod víc než poslední Dynamo.

„Já bych se nechtěl pouštět do nějakého hodnocení, proč tomu tak je. Teplice vždy patřily k aspirantům na evropské poháry, teď se jim zřejmě jedno dvě utkání nepovedla a nedaří se jim z toho dostat. Mají ale tak zkušené a kvalitní hráče, že určitě půjdou nahoru," podtrhl Soukup. „Doufám ale, že s námi se jim to ještě nepodaří," dodal.

Dynamu se na Teplice daří, pět duelů v řadě s nimi neprohrálo, na jihu Čech Teplice na výhru čekají už pět let a i letos na jaře si z Teplic vezli Jihočeši vítězství 1:0.

Ani to ale dle Soukupa nic nemění na tom, že jeho hráče dnes čeká těžký zápas. „Teplicím sice bude pro žluté karty chybět Ljevakovič, naopak se jim ale vrací Lukáš. Slabší tudíž určitě nebudou," míní.

Dynamo by mělo být kompletní. „Drobnější problém se zády měl jen Lengyel, v sobotu by ale měl být v pořádku," je přesvědčen trenér Dynama.

Svým hráčům věří. „Nechci se dívat do tabulky, jak na tom jsme my a jak soupeř. Chceme vyhrát," uzavřel Soukup.

Řepku zlobí koleno, chybět ale zřejmě nebude

Podle serveru novinky.cz Tomáš Řepka zvažuje, že by po podzimu v Dynamu skončil.

Na dotaz, zda vzhledem k tomu, že ligový podzim se přehoupl do druhé poloviny, se zamýšlel nad tím, jestli bude i na jaře pokračovat dál, totiž budějovický stoper odvětil, že se tím zatím nezabýval, že koleno ale bolí stále víc. „Možná po podzimu skončím," uvedl. „V lednu mi bude devětatřicet. Nikdy jsem se nešetřil. Potíže s kolenem mám už delší čas a je to spíš horší než lepší. Kolikrát mě bolí celé tělo. Ráno se mi vstává hůř a na hřišti někdy cítím, že se rozjíždím trochu pomaleji… Jednou konec přijít musí a ten čas se blíží. Nikdo mě nebude muset vyhodit, když ucítím, že nejsem mužstvu už platný, zvednu ruku na rozloučenou," do­dal.

Nicméně dnes v podvečer od 17 hod.s Teplicemi řízný stoper chybět zřejmě nebude. Na čtvrteční tradiční brífink sice Řepka mezi novináře nedorazil, trenér Soukup však potvrdil, že na Teplice by měl mít k dispozici všechny hráče.

Tudíž i Řepku.

Táborský: Vždycky jsem říkal, že se do Budějovic rád vrátím

Minulý pátek přišel z Mladé Boleslavi do Dynama na hostování, absolvoval předzápasový trénink a den nato v Příbrami naskočil do důležitého zápasu od začátku. Sedmadvacetiletý Ivo Táborský se po pěti letech vrátil na „místo činu", kde se mu dařilo a kde se fotbalově zviditelnil.

Jak jste nabídku z Budějovic přijal? Potěšila vás?

Trenér Soukup o mě měl zájem ještě v době, kdy byl ve Slovácku. A že mě chtěl i teď, kdy je v Budějovicích, mě velice potěšilo. Já když z Budějovic odcházel, vždycky jsem říkal, že se sem jednou rád vrátím. Nečekal jsem sice, že to bude tak brzy, ale za tu nabídku jsem rád. V Boleslavi jsem teď nebyl v dobré pozici, nebyl jsem vytížený. Mám na ligový fotbal velkou chuť, do Budějovic jsem se těšil a jsem rád, že jsem tady. Doufám, že se brzy zvedneme a začneme bodovat naplno.

Říkáte, že se rád vracíte a myslím, že to nebudou jen zdvořilostní slova…

Já tady začal ve druhé lize, postoupili jsme a v první lize pak měli mimořádný podzim, kdy jsme byli čtvrtí či pátí a ta parta, co tady byla, a taky ten fotbal, co jsme pod trenérem Ciprem předváděli, byl fantastický. Takže na Budějovice mám ty nejlepší vzpomínky, mám tu spoustu kamarádů i mimo fotbal, město se mi líbí a kdykoli jsem měl volno, jezdil jsem sem i z Boleslavi. Mám to tady rád a jsem rád, že jsem tady. Jsem tady ale kvůli fotbalu a chci Dynamu pomoct se zvednout z posledního místa.

V Příbrami jste naskočil do zápasu prakticky rovnýma nohama hned po příjezdu. Jak jste ten zápas viděl?

Já přijel v pátek a trenér mi řekl, že zvažuje moje nasazení hned do základu. Já na to řekl, že je to jeho věc, že on musí rozhodnout, já že s tím problém nemám. Dopadlo to tak, že jsem hrál od začátku. Co se týká zápasu samotného, nezačali jsme ho dobře a ani mně se do půle moc nedařilo. Myslím, že druhá půle už vypadala z naší strany daleko líp. Bylo tam nasazení, měli jsme i tlak a je škoda, že jsme to nedotáhli až do vítězného konce. Věřím ale, že se budeme zlepšovat. Dynamo totiž má tým, který nepatří v lize na poslední místo.

V Příbrami jste začal na levém halvu, pak jste se posunul víc dopředu, ale když jste vyrovnali, šel jste až na beka. Vám je jedno, kde hrajete?

Samozřejmě bych nejradši hrál v útoku, tam mě to táhne nejvíc. Trenér mě ale potřeboval na levém halvu, tak jsem šel tam. Po půli jsem byl v útoku, ale když jsme vyrovnali a my už neměli levého beka, za kterého předtím přišel další útočník, šel jsem tam já. Trenér věděl, že i toho beka jsem jak ve Slovanu, tak za Boleslav proti Dynamu už taky hrál, tak mě tam dal. Můj post to ale není, jak říkám, mě to táhne dopředu.

Teď máte doma Teplice, které na tom v lize taky nejsou nejlíp. Věříte, že uspějete?

Nedaří se jim, proto přišli Kerič, Jarolím a Podaný. My se na ně musíme důkladně připravit, vzadu mají vysoké kluky, přes ně se asi vzduchem neprosadíme a budeme muset hrát kombinačně po zemi. Po stranách mají rychlé hráče, na ty se musíme zaměřit. Naši beci nejsou tak rychlí jako Mahmutovič, o to ale jsou zkušenější. Oni by si vzadu měli poradit a bude na nás vpředu, abychom s výsledkem něco udělali a ty tři body uhráli. S tím cílem do zápasu s Teplicemi půjdeme.

Myslíte, že jste za týden v Dynamu už přece jen víc poznal své nové spoluhráče?

Věřím, že ano. V Příbrami jsem třeba ještě nevěděl, kam si bude Míra Markovič nabíhat, kam bude chtít míč. Jak mi bude Otepka nahrávat, kam si mám naběhnout. Ta spolupráce prostě ještě neklapala, jak by měla. To by měly ty tréninky vylepšit.

Těšíte se na domácí diváky?

Když jsem tu hrál minule, dařilo se nám, tak diváci byli na naší straně. Snad i já teď něco do té hry přinesu a my se zvedneme. Jistě, nepřišel sem Messi, já jsem normální kluk, co má sto třicet zápasů v lize. Chci ale udělat maximum pro to, aby Dynamo zase začalo vyhrávat. A to hned už teď s Teplicemi.