V sestavě Dynama kromě rekonvalescenta Kaloda chyběl i nový muž týmu Jan Šimák. „Má zánět zubu a doktor mu hrát zakázal," uvedl včera pro Deník trenér František Cipro, jenž k dispozici už naopak měl uzdravené Řezáče a Peška. Celý zápas odehrál také záložník Vignona Amegana, 24letý záložník z Afriky s německým pasem, jenž přišel na testy. „Nevypadal špatně," poznamenal Cipro.

Naopak testy skončily pro obránce Šlehofera. „Vrátil se do Písku, kde bude hrát, příležitostně ale bude s námi trénovat," vysvětlil trenér Cipro.

Jihočeši i ve středu pokračovali v solidních výkonech, které odváděli na svých „spanilých jízdách" Vysočinou. Brzy dali po osvědčené spolupráci Peška a Jurdíka na 0:1, a když po půli zvýšil Novák z rohu na 0:2, vypadalo to na výhru.

Jenže podobně jako na jaře v lize Bohemka z 0:2 třemi góly otočila na 3:2, ale naštěstí na rozdíl od zmíněného zápasu na Střeleckém ostrově tentokráte Funda stačil ještě v nastaveném čase z penalty za ruku vyrovnat na 3:3. „Srovnávat oba zápasy nejde, teď je to stále ještě příprava a my o půli hodně prostřídali," krčil rameny trenér Dynama.

Bohemians 1905 – Dynamo ČB 3:3 (0:1)

Branky: 62. Jindřišek (11), 70. Čížek, 82. Acosta – 17. Jurdík, 55. Novák, 90+1. Funda (11). ŽK: Akulinin. Diváci: 100. Rozhodčí: Lerch – Pospíšil, Melichar.

Bohemians: Dočekal – Hašek, Škerle, Gajič, Šírl – Jidřišek (57. Jarolím), Jirásek (74. Tomas), Bartek – Čížek – Akulin, Schick (72. Mikuš).

Dynamo: Křížek – Řezáč, Hric, Karafiát, Novák – Pešek, Benát, Funda, Amegan – Linhart, Jurdík, 2. poločas: Křížek – Dvořák, Lima, Novák, Vaněk – Wermke, Hála, Amegan, Pešek (71. Funda) – Kadula – Linhart.

Uspěje Mikuláš Jáša v Lisabonu?

Když 16letý stoper Dynama ČB Mikuláš Jáša v červnu odjížděl ze stáže ve Sportingu Lisabon, dostalo se mu od funkcionářů jednoho z nej- známějších portugalských klubů uznání. „Pozveme tě znovu," slíbili.

A dodrželi slovo, ve středu večer Jáša letěl přímou linkou Praha – Lisabon do Portugalska na druhý kemp, tentokrát téměř na tři týdny! „Jistě tam budou i nějaké zápasy a už teď se hrozně těším. Akorát mám trošku obavy z jazyka. Na své první stáži jsem se domlouval anglicky, ostatně portugalsky jsem rozuměl jenom „záda" a „sám"… Po návratu jsem sice chodil na jazykové kurzy, ale portugalština mi dává docela dost zabrat," usmíval se nadějný fotbalista Dynama.

FC Táborsko – Slavia Praha 1:3 (0:0)

Fotbalisté druholigového Táborska ve středečním přátelském duelu dlouho drželi krok se Slavií Praha. Nakonec ale na svém stadionu na Soukeníku před téměř dvěma tisícovkami diváků odešli poraženi 1:3, když inkasovali až poté, co vystřídali osm hráčů základní sestavy.

V první půli měl šanci slávista Bazal, domácí kontrovali povedeným trestným kopem Džafiče, který zlikvidoval Berkovec. Po změně stran spálil možnost hostující Diop. Po hodině hry přišlo již zmíněné masivní střídání a Slavia začala mít navrch. Čtvrt hodiny před koncem se poprvé trefil Voltr a tentýž hráč přidal tvrdou střelou i druhý gól. Třetí gól přidal hlavou Souček, na konečných 1:3 korigoval Strnad.

Branky: 90. Strnad – 75. a 82. Voltr, 87. Souček, 1784 diváků, řídil Jílek.

Z další přípravy

FC Písek – Sparta Praha jun. 1:1 (0:1), 48. Voráček – 36. Kitanovič, 150 diváků, řídil Žemlička.

Dynamo ČB jun. – J. Hradec 6:1 (3:0), 17. a 68. Bálek, 6. vlastní (Blažek), 45. Otepka, 65. Pasecký, 72. Škoda – 81. Horka, řídil Tůma.