Boleslav totiž hraje poslední dobu ve velké pohodě a na jih Čech přijíždí v roli už pátého týmu aktuální ligové tabulky. A že jeho svěřence čeká těžký zápas, dobře ví i trenér Miroslav Soukup. „Ty poslední zápasy Boleslavi jsem samozřejmě viděl a třeba teď Duklu naprosto zaslouženě a suverénně přehrála. Boleslav v ustálené sestavě uhrála ze čtyř zápasů deset bodů, a to pochopitelně budí velký respekt," podtrhuje trenér Dynama. „Což ale neznamená, že bychom měli mít ze soupeře strach. Ze síly soupeře musíme mít respekt, ale hrajeme doma a jsme povinni udělat maximum pro to, abychom na svém hřišti bodovali," burcuje své svěřence.

Soukupa stále mrzí zbytečná porážka v Jihlavě. „My jeli v dobrém rozpoložení: dvakrát v řadě jsme vyhráli, dle mého soudu i po slušných výkonech a navíc s vyprázdněnou marodkou," vypočetl trenér Dynama některé z důvodů, proč jeho svěřenci měli na Vysočině uspět. „My si ale ten zápas prohráli ve svých hlavách. Já sice hráče varoval, že si nesmí myslet, že Jihlava při absenci několika opor bude slabá a že se porazí sama, jenže hráči si to zřejmě k srdci příliš nevzali a my pak zápas zbytečně ztratili," litoval budějovický kouč.

S tím, že by se jeho svěřencům v případě bodového zisku v Jihlavě dýchalo v tabulce líp, Soukup souhlasí, hned ale dodá, že ani bod, o který jeho tým přišel minutu před koncem, by v tabulce až tolik znát nebyl. „Na druhou stranu by to mohl být zrovna ten bod, co by mohl znamenat záchranu v lize," připouští, že je třeba o každý bod bojovat.

„Spíš mě to mrzí z toho důvodu, že jsme v Jihlavě chtěli vyhrát. Jenže jsme pro to tentokrát jako tým neudělali tolik jako v Hradci či doma proti Slavii," vraští čelo Soukup.

Dobře totiž ví, že také v sobotu proti tak silnému soupeři, jakým současná Boleslav určitě je, může jeho tým uspět jedině díky maximálnímu nasazení a bojovnosti. „Víme, že Boleslav sází na důraz, ale toho se nemůžeme bát. Musíme se i v tomto směru Boleslavi přinejmenším vyrovnat."

Dynamu v sobotu budou scházet Táborský a Řezníček, kteří na hostování přišli právě z Boleslavi. „Ale že s nimi proti Boleslavi počítat nemůžeme, jsme věděli celý podzim," krčí rameny Soukup a dodává, že šanci potvrdit své kvality dostanou další hráči. „Ať Markovič, což je klasický hrotový hráč, tak třeba mladíci Linhart či Němec," říká. „Věřím, že celý tým pro úspěch udělá maximum," uzavírá.

Dát gól by chtěl, za hlavní však Markovič považuje tři body

Na začátku sezony byl Miroslav Markovič nejlepším střelcem Dynama, jenže jak sám říká, k bodům jeho góly nevedly, což jejich cenu snižovalo. V sobotu proti Ml. Boleslavi by nějaký gól chtěl dát, za hlavní ale považuje bodový zisk.

Na Mladou Boleslav určitě máte příjemné vzpomínky, vždyť jste tam dva góly…

První poločas tam byl výborný, zvládli jsme ho perfektně a vedli tam v půli 2:0. Já tam vstřelil dva góly, hodně jsem si věřil a jako celé mužstvo jsme hráli dobře.

Jenže ve druhé půli se karty úplně otočily.

My se po přestávce zatáhli, domácí toho využili a výsledek otočili. Pevně věřím, že nic podobného se nám v sobotu tady nestane.

Mohl by ten zápas být do odvety pro vás jakýmsi poučením ?

Myslím, že ano. Že by to skutečně pro nás mohlo být poučení. Podle mého názoru bychom si z toho, jak jsme v Boleslavi hráli první půli, měli vzít recept a zkusit ho použít i v sobotu doma.

Vy jste v té době hrál v základu, byl nejlepším střelcem týmu a hrál stabilně. Mrzí vás, že jste ze základu vypadl?

Každého mrzí, když nehraje. Mě taky. Přišel Táborský a konkurence v útoku se zvětšila. Hraje ten, kdo dle trenéra hrát má, a já se s tím musím vyrovnat. Čekám na svou šanci, a ta teď v sobotu zřejmě přijde, a já se budu snažit ji využít. Navíc v té době, kdy jsem já střílel góly, to nevedlo k žádným bodům pro mužstvo. Pak ty moje góly vlastně moc toho neznamenaly. Lepší by bylo, kdyby moje góly přinesly i body pro mužstvo.

V Jihlavě jste šel na hřiště na posledních dvacet minut. Hodně vás ta porážka mrzela?

Že jsme tam neuhráli ani bod, byla veliká škoda. Druhou půli jsme nezvládli, ale ani předtím jsme tolik šancí neměli. Chyba byla, že jsme se netlačili víc dopředu a že jsme si nevytvořili víc šancí.

K jedné střele jste se dostal i vy, ale ta rána z voleje vám příliš nesedla…

Střílet z voleje to asi chtělo, míč ale padal z velké výšky a já ho ve světle dobře neviděl. Proto jsem vystřelil tak špatně, jinak ta pozice tak špatná nebyla.

Jihlava vám toho umožnila hodně, zato Boleslav teď válí a navíc hraje hodně důrazně. Nemáte z té jejich důrazné hry trošku obavy?

Já rozhodně žádný strach nemám. Víme, že Boleslav hraje důrazně, ale já i celé mužstvo budeme chtít také hrát důrazně i s patřičnou agresivitou. Na to budu myslet a ne na to, jak tady bude hrát náš soupeř.

Vy jste od začátku teď v lize tak často nehrál, budete mít do zápasu o to větší chuť?

Určitě budu mít chuť, ale tu já do fotbalu mám vždycky. Já ale hlavně doufám a strašně moc věřím, že ten sobotní zápas zvládneme a že doma vyhrajeme.

Jistě byste se nezlobil, kdybyste k té výhře i vy přispěl gólem…

Samozřejmě, že kdyby se mi povedlo dát gól, že bych tomu byl rád. Nicméně tři body jsou ze všeho nejdůležitější.

V neděli třetiligové derby

V neděli se v posledním utkání podzimní části III. ligy střetne strakonická farma Dynama v krajském derby s Pískem: začátek utkání je ve 13.30 na hřišto freka.