Auto Draft Cup a McDonald's Cup. Oba turnaje pečlivě zorganizovali v Táboře. První byl pro velké české kluby. Pro líhně talentů. Druhý pro děti ze škol. Oba měly jednu věc společnou. Pečlivého pořadatele. Podívejte se na video, jak nadšené byly děti při Autodraft Cupu 2024.

"Auto Draft Cup je celostátní turnaj pro děti ve věku osmi, devíti a maximálně deseti let. Jsou z nejlepších týmů v republice, jako jsou Sparta, Slavia, Teplice, Baník Ostrava."

O turnaj měly zájem Olomouc, Brno, Slovácko, Plzeň. Nastoupilo také domácí Táborsko a jihočeské Dynamo. Turnaj vyhrála Sparta před Plzní, Baníkem a Dynamem České Budějovice. Na videu máme nadšení začínajících fotbalistů.

David Lafata zve do Olešníka na velký zápas. 31.5. přijede Sparta
Bude to velká sláva! Do Olešníka přijede Sparta. Už brzy

McDonald's Cup pořádali Táborští v pátek. "To je klasický tradiční turnaj určený pro první stupeň základních škol, kde se setkaly stovky dětí. Děti si tyto turnaje nesmírně užívají."

Protože organizačně Tábor nápor dětských fotbalistů a fotbalistek zvládl, už teď přemýšlí nad dalším setkáním malých fotbalistů. V srpnu se uskuteční třetí ročník tradičního turnaje O pohár hejtmana, který má regionální rozsah, ale samozřejmě s přesahem do celé České republiky. "Obhájcem prvního místa je Sparta Praha, která potvrdila svou účast po loňském vítězství. Myslím, že se z toho stala dobrá tradice. Už teď se týmy hlásí a některé musíme dokonce odmítat. Ale těšíme se, protože to bude poslední víkend prázdnin, konkrétně dvacátého čtvrtého srpna," doplnil výkonný ředitel Táborska Martin Vozábal.