Jedině tím se po sobotním posledním přípravném utkání mohli na Složišti utěšovat fanoušci Dynama, jejichž fotbalisté po špatném výkonu nestačili na Vlašim 1:2.

Hlavně v první půli, dle trenéra Horejše nejhorší za celou přípravu, se Jihočeši trápili. Sice po první čtvrthodině měli první šanci zápasu, kdy si na Benátův ideální pas naběhl Pešek a od levé strany poslal dobrý centr před branku, tam ale Jurdík obtížný míč nedokázal zkrotit. Krátce nato udeřili hosté, a to hned dvakrát v rozmezí jediné minuty. Poprvé poté, co Vaněk špičkou kopačky ukopl míč Jandovi, jenž pak přes jeho nohu upadl a sudí po kratším váhání odpískal penaltu. Tu Jícha bezpečně dal a pár vteřin nato s tímtéž přehledem zúročil Jandův centr ve druhý gól.

Možná předcházel Jandův ofsajd, což na tom, že obrana Dynama v tu chvíli totálně selhala, ale nic nemění. „Byla to moje chyba, já chtěl dát dlouhé, ale dojel mě tam útočník," kál se stoper Marek Opluštil.

Zpackanou půli málem završil ještě třetí gól hostí, Pimpara ale míč po Nečasově dělovce do břevna za Křížkova záda dorazil z ofsajdu.

Až po půli se Dynamo zlepšilo. Opluštilovu hlavičku k tyči ještě stačil Budínský vyrazit, krátce nato ale po Peškově přesném centru Mareš s velkým přehledem utaženou placírkou na zadní tyč snížil. Právě Mareš mohl po Klesově nahrávce srovnat, další gól ale už nedal a prohru tak neodvrátil.

Dynamo ČB – Vlašim 1:2 (0:2)

Branky: 63. Mareš – 16. (pen.) a 17. Jícha. ŽK: Čavoš, Opluštil – Kavka. Diváci: 150. Rozhodčí: Rejžek – Jarolím, Tupý.

Dynamo: Křížek – , Klesa, Opluštil, Novák, Vaněk – Čavoš, Benát – Mareš, Jurdík, Pešek (63. Funda) – Ujec.

Vlašim: Vorel – Dressler, Pimpara, Štochl, Vondra – Janda, Hašek, Kulhánek, Průcha – Jícha, Nečas, 2. poločas: Budínský – Bernardo, Štochl, Kavka, Dressler – Janda, Tarczal, Vebr, Hašek – Hadaščok, Nečas.

Horejš: Nejhorší poločas za celou přípravu

„První půle z naší strany byla vůbec nejhorší z celé přípravy," hněval se po utkání trenér David Horejš, dle něhož jeho týmu chyběl pohyb i agresivita. „Soupeř byl v tu dobu ve všech směrech lepší," uznal. „Sice jsme za stavu 0:0 měli jednu šanci, tu jsme ale nedali a pak bohužel přišla penalta, která nás srazila. Navíc hned vzápětí druhý gól, po němž jsme se dostali do značného útlumu. Po přestávce už došlo ke zlepšení, přece jen jsme ale již dali gól a měli i další nějaké šance," uvedl.

K diskutabilním situacím, z nichž jeho tým dostal oba góly, se trenér Dynama vyjadřovat nechtěl. „O tom se vůbec nechci bavit. Kluci to prostě musí vzít tak, rozhodčí viděl penaltu a už to nevrátí, jenže my se tam bavíme, nesoustředíme na hru a za pár vteřin nato dostaneme druhý gól, který rozhodne o výsledku. To nás mrzí. Přes zlepšení po půli jsme celkově prostě spokojeni nebyli a já jen doufám, že v pátek to v jarní premiéře druhé ligy proti Třinci bude lepší," zdůraznil Horejš.