Lažiště – Jankov 2:1 (1:1)

„Tři body jsou doma, ale úplně v klidu ještě být nemůžeme. Jednak máme na Hradec náskok jen čtyř bodů a navíc uvidíme, jak se to bude vyvíjet ještě v divizi. Aby nakonec nešly z kraje dolů tři týmy," glosoval současnou situaci v soutěžích šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

První šanci zápasu měl v 10. minutě domácí Kováč, ale nemířil přesně. Ve 23. minutě pak zahřmělo, když se po akci Hrbka dostal k odraženému míči Szep a dostal domácí do vedení. Branka však hosty nepoložila a ti o šest minut později vyrovnali z pokutového kopu Sedlicem. Ve druhém poločase již měli domácí jednoznačně navrch. Řadu šancí však zahodili a nakonec se mohli z vítězné branky radovat deset minut před koncem utkání, kdy se do černého trefil po akci Hrbka Brzobohatý.

„Nastoupili jsme do utkání s jedním útočníkem na hrotu a chvílemi to bylo takové bezzubé. Hosté byli v prvním poločase herně lepší, přesto se nám podařilo jít do vedení. Pak jsme ale vyrobili penaltu a Jankov srovnal. Musím potvrdit, že byla písknutá naprosto správně," komentoval první poločas Václav Princ a dodal k tomu druhému: „Ve druhém poločase jsme to prostřídali, získali jsme převahu a bylo otázkou času, kdy dáme gól. Ale musím přiznat, že už jsem se začal obávat, zda gól opravdu dáme. Bylo to takové obléhání šestnáctky soupeře, ale nemohli jsme se pořád brankově prosadit. Vypracované šance jsme trestuhodně zahazovali. Nakonec to tam naštěstí padlo po chybě hostujícího gólmana a může se nám všem dýchat volněji."

Do konce sezony zbývají sehrát ještě tři zápasy a Lažišťští by rádi ještě nějaké body jistoty nasbírali. Nyní je čeká soupeř z nejtěžších, když zajíždějí na hřiště lídra tabulky do Dražic. „Doufám, že z kluků po výhře nad Jankovem spadla křeč a budou již hrát uvolněněji. Dá se hrát proti každému, a tak by to i v Dražicích mohl být zajímavý zápas. My tam pojedeme v klidu a pokusíme se jim nějaký ten bodík sebrat," hledí k dalšímu mistrovskému utkání Václav Princ.