Zatímco na podzim se Dynamu výsledkově i herně dařilo a Táborsku se příliš nevedlo, na jaře si oba týmy role zatím jako by vyměnily: Dynamo sice jen jednou ze čtyř zápasů prohrálo, nicméně na první jarní výhru stále čeká, zato Táborsko pod taktovkou staronového trenéra Romana Nádvorníka už potřetí na jaře vyhrálo.

„A zvítězili jsme zaslouženě," zdůraznil pro Deník trenér Nádvorník, zároveň ale připustil, že úvod zápasu se jeho týmu nevydařil. „My byli připraveni na to, že domácí mají dobré standardní situace. Jenže jsme do utkání vstoupili špatně a vytvořili soupeři hodně standardek, čímž se dostal do hry," uvedl pro web frýdeckého klubu. „Byli jsme v prvních pětadvaceti minutách trochu zakřiknutí. Nehráli jsme vůbec svou hru, to znamená dát balon na zem a hrát rychlé přechodové fáze přes lajny. Ale po půlhodině hry jsme se uklidnili a začalo se nám i dařit," podotkl trenér Táborska.

Úvod zápasu, kdy valcíři hostům zle zatápěli, si na rozdíl od Nádvorníka jeho frýdecký kolega pochvaloval: „Začátek utkání byl přesně takový, jaký jsme chtěli," liboval si pro klubový web domácí kouč Miroslav Nemec. „Z naší hry bylo vidět, jakým způsobem chceme hrát. Chtěli jsme dát na začátku gól, ten přišel nakonec po čtvrthodině hry. Do té doby jsme měli více ze hry, vytvořili si hodně šancí, ale bohužel jsme druhý gól nedali," posteskl si.

Těsně před půlí po Mrsičem zahrané standardní situaci se přesně k tyči trefil aktivní Džafič a hosté vyrovnali na 1:1. „To byla naprosto zbytečná standardka. Dali jsme tak možnost soupeři vrátit se zpátky do hry," hněval se frýdecký trenér.

„Musím vyzdvihnout skvělou práci Džafiče s Mrsičem po obou našich lajnách, kde dokázali soupeře přečíslit, to nám hodně pomáhalo," chválil klíčové hráče týmu Nádvorník. „Do druhé půle jsme chtěli jít znovu aktivně, ale soupeř nás potrestal za chybu v obranné linii. Pak jsme se snažili prostřídat, což někdy vyjde a někdy bohužel ne. Dnes jsme si nezasloužili vyhrát," uznal domácí kouč Miroslav Nemec.

Zatímco v Táborsku panuje spokojenost, pro Dynamo má jinak bezesporu cenná remíza z Ústí poněkud trpký nádech. Ani ve svém čtvrtém jarním utkání totiž svěřenci trenéra Davida Horejše ještě nevyhráli.

„Pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát," krčil rameny budějovický kouč a připomněl, že všechna další mužstva z čela tabulky Fortuna národní ligy nastřílela výrazně víc gólů. „My jich dali jen čtyřiadvacet, před námi třetí Opava o třináct víc. Na jaře jsme dali ve čtyřech zápasech jen dva góly," lomil rukama Horejš.

Ačkoli je Dynamo v tabulce čtvrté, jen pět týmů ze spodku tabulky nastřílelo méně gólů. Není tudíž divu, že ani v Ústí fotbalisté Dynama neskórovali. „Přitom jsme tam měli dobré brankové příležitosti, bohužel žádnou z nich jsme nedokázali využít. Nebyli jsme schopni dát gól, nebyli jsme totiž dostatečně důslední," mrzelo Horejše. „Jistě, chybí Ríša Kalod, chybí Jindra Kadula, je ale třeba, aby za to vzali ti ostatní," podtrhl.

Na druhou stranu s defenzivní činností tým potíže nemá. „Už na podzim jsem oceňoval, že směrem dozadu jsme udělali kus práce," vyzdvihl trenér Dynama a upozornil, že brankář Zdeněk Křížek má v sezoně už devět vychytaných nul.

Čisté konto si po zápase na severu Čech pochvaloval i záložník Adrian Čermák, jenž se po zranění vrátil do hry už v minulém zápase se Sokolovem a v Ústí na hřišti vydržel téměř celých devadesát minut. „Že jsme nedostali gól, je pro nás velice pozitivní," uvedl hráč pro server dynamocb.cz.

Zatěžkávací zkouška čeká na fotbalisty Dynama tuto sobotu, kdy už od 12.30 doma hrají s Olomoucí. V sobotu hraje doma i Táborsko, které hostí Sokolov (16.30).