V neúplném šestém kole Prachatičtí doma porazili Veselí nad Lužnicí 1:0 brankou Hovorky z pokutového kopu. Proti silnému celku z Táborska to byly důležité tři body, které znamenají pro mladý prachatický celek klid do dalších mistrovských bojů.

Dnes odpoledne nastoupí Prachatičtí na hřišti v Oseku. Ten je aktuálně čtvrtý o bod za Tatranem, ale má k dobru nesehrané utkání v Dražicích. Soupeř tedy velice silný a dá se čekat velice zajímavý duel. „Zatím se ještě rozhoduji, jaký systém v Oseku zvolíme, zda budeme hrát na jednoho či dva útočníky, i jak to poskládáme vzadu. uvidíme po předzápasovém tréninku,“ uvedl včera dopoledne prachatický trenér Pavel Bajčík.

Výsledky Oseka naznačují, že je silný dopředu. Velké nebezpečí pro branky soupeře znamená kanonýr Václav Mrkvička, který se v Prachaticích před lety sešel v jednom dresu právě i s Pavlem Bajčíkem. „Prohlížel jsem si na videu zápas Oseka s Jankovem. Venca až tolik vidět nebyl, ale když se dostane k míči ve vápně, je velice nebezpečný. Právě na něho byla penalta, ze které Osek vyhrál. Ve vápně ho zkrátka musíme pokrýt,“ zhodnotil situaci prachatický trenér.

Sestava Tatranu se bude znovu oproti minulým zápasům měnit, což si vynutila zranění některých hráčů. Nejcitelnější ztráty jsou ve středu obrany. „Již v minulém zápase se zranil při souboji na hlavě Tomáš Ryšánek. Byl na šití a ještě tam má stehy. Nemůžeme s ním v Oseku počítat. Nebude ani druhý střední obránce Pepa Mádl, který má zase zraněný palec na noze. Nedá se nic dělat, musíme je nahradit. Naštěstí již bude k dispozici Miesbauer. Uvidíme, koho vedle něho do středu obrany postavíme, rýsují se dvě varianty, ale zatím nebudu předbíhat událostem,“ komentoval situaci mezi obránci Pavel Bajčík a dodal, že není jistá účast v týdnu nemocného Puchingera, na druhé straně již může naskočit Lašák.

I tentokrát budou prachatičtí trenéři čekat, zda mohou počítat s hráči, kteří jsou na střídavý start v dorostu Dynama České Budějovice. „Žurek by měl být k dispozici, jak to bude s Tesařem, ještě uvidíme. Dynamo hraje v sobotu od jedenácti hodin s Jihlavou a pokud by Tesař odehrál třeba jen poločas, doufám, že bude moci nastoupit za nás. Jinak jsme získali do týmu dalšího hráče, a to Vávru, který hrál ještě v minulé sezoně za mladší dorost Táborska. Je to kluk, který v Prachaticích hrával. Uvidíme, jak se bude jevit na předzápasovém tréninku,“ dodal k omladině v prachatickém kádru trenér Bajčík.

Ostatní víkendové zápasy: Čimelice – Písek B, Želeč – Jindřichův Hradec, Soběslav – Kaplice, Veselí nad Lužnicí – Třeboň, Rudolfov – Dražice, Sedlice – Dačice, Hluboká nad Vltavou – Jankov.