Napravit to mohou již zítra. V 10:15 přivítají na domácím hřišti nováčka soutěže z Bavorovic. Tomu dokázali uzmout body hráči Lažišť, kteří v Bavorovicích hráli v prvním kole 1:1. V neděli v pět je ale čeká nepříjemný soupeř z Veselí nad Lužnicí, který pojede do Lažišť pro body.


„Nečeká nás nic lehkého. Přijedou k nám Bavorovičtí, kteří mají takový ten nováčkovský elán a chtějí se ukázat. Před sezonou hodně posílili. Hlavně ve středu hřiště, kde mají hráče se zkušenostmi z divize. My navíc opět nemáme zdaleka kompletní kádr. Kvůli pracovním povinnostem nám stále chybí Janoušek, navíc nevíme ještě jak je na tom se zraněním kotníku Cais. Kamil Tobiáš v sobotu také nenastoupí," řekl před sobotním zápasem trenér Josef Veselý. K sobotnímu utkání tedy pošle na hřiště také některé dorostence. „Mám trošku obavy, zda to mladí kluci zvládnou, ale určitě neskládáme zbraně předem a chceme se o výsledek porvat," hodnotil šance Prachatic trenér Veselý.


Plán na Veselí prozradil trenér Lažišť Vladan Pokorný. „Do všech zápasů jdeme s cílem uspět a soupeře porazit. Veselí doma porazilo exdivizní Roudné a patřičně jim to zvedne sebevědomí. Navíc je to velmi zkušené mužstvo. Dobře brání, mají nebezpečné útočníky, kvalitní střed hřiště, nebezpečné standardky," řekl. „Některé věci jsme si v týdnu po zápase s Bavorovicemi vysvětlili a věřím, že se to projeví. K nějakým drobným změnám pravděpodobně dojde. Budeme se snažit hrát svou hru," uzavřel Pokorný.

ONDŘEJ BABKA