Vimperk - Borovany 5:1 (1:0)

„Tentokrát jsme se ovšem na výhru hodně nadřeli. Pro Borovany to byla možná příliš krutá porážka. Hosté se prezentovali velmi dobrou kombinační hrou a potvrdili, že Kaplici před týdnem právem hodně trápili," komentoval utkání vimperský trenér Jan Děd.

„Začali jsme aktivně a do 15. minuty měli vést 2:0. Po gólu volal nájezd Císaře, ale Pečenka hosty zachránil. Pak se prodral do vápna po narážce s Vondráškem obránce Kurz a jen těsně minul hostující branku. Poté měl Vondrášek k dispozici dva trestné kopy, ale míč letěl pokaždé jen těsně vedle pravé tyče. Po zpětné přihrávce se do míče z vápna opřel Topka, ale přestřelil. Ve 28. minutě si dobře naběhl mezi obránce Kurz a prostřelil Pečenku na 1:0. Pak ovšem do poločasu začali hrát pouze hosté. Dobře kombinovali ve středu hřiště, ale do vážnější akce se nedostali, a tak poločas skončil 1:0," shrnul nejzajímavější momenty první půle trenér Jan Děd.

Do druhé půlky vstoupili znovu lépe hosté a zaslouženě vyrovnali M. Novotným v 57. minutě na 1:1. „To naše kluky jakoby probudilo a za chvíli se opět měnilo skóre v náš prospěch. V 62. minutě se trefil Lukáš Sýs, který potrestal chybu Pečenky, když po rohu neudržel míč a buldočí důraz Sýse slavil úspěch. V 78. minutě zahrával Petr Vondrášek roh. Na ten si krásně naskočil Honza Psutka a hlavičkou o zem nedal gólmanovi šanci, vedli jsme 3:1. Další chybu udělal v 82. minutě hostující Němec, když si šlápl na míč a na branku se řítil Blahout, který dal na 4:1. Nejhezčí akce zápasu a pro diváky lahůdka přišla v 87. minutě po úniku Ondry Málka, když kličkou na levou stranu obešel gólmana, opět ho nechal doběhnout, z levé nohy si přehodil míč na pravou, skluzem nechal projet stopera a opět gólmana, a tak se v brance v té chvíli nacházeli dva hráči Borovan a míč. Poté již mohla propuknout radost z výhry. Vysoké vítězství, ale hráči Borovan předvedli sympatický výkon," doplnil ke druhému dějství trenér Děd.

Zdeněk Formánek