Lažiště – Písek B 0:1 (0:0)

Pokud by si někdo myslel, že když přijede k utkání béčko Písku, které je poslední v tabulce, musí se zákonitě vyhrát, ten by se strašně mýlil. Naopak do Lažišť přijel celek s jasně danou taktikou, která nakonec slavila úspěch.

Herně patřilo sice utkání domácím, ale vyhrává ten, kdo dá více branek. Hosté se soustředili na obranu a spoléhali na brejky. Vždy po ztrátě míče vytvořili od poloviny hřiště val, který se domácí snažili překonávat všemi možnými způsoby. V úvodu utkání Zelenka přestřelil, po čtvrt hodině hry zachraňovali hosté s pomocí tyče na rohový kop. Pak se hra vyrovnala a oba brankáři vytáhli ze svého arzenálu po jednom výborném zákroku. V závěru poločasu všakl mohli jít hosté do vedení. Domácí Macek si na polovině až příliš hrál s míčem, soupeř mu jej sebral a po brejku se v tutovce ocitl Mařík, ale naštěstí pro domácí sám před odkrytou bránou střílel mimo tyče. To bylo hodně silné varování pro domácí obránce, kteří někdy hráli až příliš lehkovážně.

Také druhý poločas začal dobýváním obranného valu hostů. V hlavní roli ataků byl forvard Tesárek, který bral jako nejzkušenější hráč zodpovědnost na sebe. Dokázal několikrát přetlačit obránce soupeře, dal si i míč na svou obávanou levačku, ale gólman Písku si s jeho ranami poradil, i když někdy s notnou dávkou štěstí. Na druhé straně se vyznamenal i domácí gólman Vlk, když vychytal další tutovku Maříka, tentokrát po střele hlavou. V 77. minutě však udeřilo, a to před domácí brankou. Domácí obrana přistoupila ležérně k souboji v rohu hřiště, útočník soupeře se dostal až do šestnáctky, následovala přihrávka na Markvarta, který se trefil přesně k protější tyči – 0:1. Domácí se vrhli kupředu, aby se pokusili alespoň vyrovnat. Neujaly se však šance Zelenky ani Šípa. Na druhé straně znovu domácí podržel Vlk při další tutovce hostů. Nakonec tedy hosté brali první tři body po vítězství 1:0. Bez vstřelených branek se zkrátka nemůže vyhrávat a doma porážka mrzí dvojnásob.