Doma měli start do sezony potvrdit proti týmu, který měl pouhý bod.

Lhenice – Vyšší Brod 1:0 (0:0). Prakticky z rozehrání dokázal Babůrek prostrčit míč mezi hostující obránce na nabíhajícího J. Schöna, ale ten v nejméně vhodný okamžik šlápl na míč a nechal ho za sebou. Jedinou vážnější situaci musela vyšebrodská obrana řešit ve 13. minutě, kdy po Tůmou přetaženém rohovém kopu hlavičkoval Muška do odkryté části branky, ale obránce zastoupil na brankové čáře gólmana. Zhruba po čtvrthodině zápasu si hosté začali uvědomovat, že domácí nehrají v optimální pohodě a začali vystrkovat růžky. Když navíc nabídl velkou chybou po nepodařené kličce Bárta samostatný únik od půlící čáry Krauskopfovi, kterého naštěstí pro domácí dokázal přes velký vzdálenostní handicap dostihnout rychlík J. Schön a míč mu ustřelit, pochopili úplně, že pomýšlet ve Lhenicích v sobotním zápase na nějaký bodový zisk není až zase taková utopie. Ve 34. minutě se připomněl lhenický kanonýr Švec, střílel tvrdě k tyči, ale brankář Pouzar byl na místě. Ve 36. minutě mohli zvedat ruce nad hlavu hosté. Brejk zakončoval z malého vápna Filip, avšak i z této vzdálenosti poslal míč neuvěřitelně nad domácí branku.

V úvodu druhého poločasu se přece jen Lheničtí trochu zvedli a vypracovali si několik brankových příležitostí. Švec pálil jen o centimetry vedle tyče. V 57. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Do otevřené obrany pronikl Švec, centrem přes celou šířku brány našel na zadní tyči volného Kopfa, jenž bombou z voleje pod břevno poslal Lhenické do vedení 1:0! Inkasovaný gól jakoby hosty znovu probudil a zhruba půl hodiny do konce zápasu začali se svou agresivní hrou a rychlým přechodem do útoku dělat domácí obraně značné problémy. Především díky obětavé hře středních obránců Motze a Bárty se však dlouho nedostávali na dostřel Boškovy svatyně. Z brejku pak málem udeřilo na druhé straně. Švec předložil na malé vápno míč pro Lukšovského, tomu však míč odskočil od nohy. V 61. minutě byli hosté asi nejblíže vyrovnání, když po faulu na hranici velkého vápna trefil z trestného kopu Marek technickou střelou spojnici břevna a tyče. Další střelu k tyči o pár minut později vyráží Boška bravurně na rohový kop. V této fázi zápasu měli hosté ve snaze vyrovnat míč více na svých kopačkách, domácí však hrozili z rychlých brejků. Domácí fanoušci tak trnuli do závěrečného hvizdu, který nakonec zazněl k všeobecné úlevě po tříminutovém nastavení, a tak důležité tři body zůstaly i přes velmi nepřesvědčivý výkon domácích na lhenické půdě.