Jenže se nepovedlo ani jedno, ani druhé.

Jihočeši doma nezískali ani bod a propadli i herně. „Prohráli jsme zaslouženě, protože Ústí bylo lepší a vedle toho gólu si vytvořilo ještě další dvě stoprocentní šance a taky těch náznaků příležitostí mělo víc. Zatímco my měli v první půli jednu tutovku a pak možná po půli pár náznaků. Avšak jistě ne tolik, co náš soupeř," uznal trenér Cipro, dle něhož hosté jeho svěřence po většinu času přehrávali. „A to dle mě především rychlostí, fotbalovostí, pohybem bez míče, schopností dostat se do šancí. Prostě byli lepší, to je třeba přiznat," konstatoval smutně.

Zkušený kouč přitom svým hráčům věřil. „Na tréninku se zdálo, že kluci jsou v pohodě, vypadali velice dobře, nicméně v zápase se úplně sesypali," posteskl si. „Třeba výkony, co dnes odvedli Šimák či Karafiát, jsem vůbec nechápal," jen kroutil Cipro hlavou.

Podle něj najít v duelu nějaké klady nebylo snadné, debutanta Hájovského, jenž přišel v týdnu z Příbrami na hostování, ale ocenil: „Zaplať Pán Bůh, že tam dneska byl," pravil lakonicky.

Trenér Cipro na pozápasové tiskovce odpovídal i na dotaz, zda není už tlak i na něj. „Teď od vás," pokrčil rameny. „Ale jistě víte, jak to u nás ve fotbale chodí," dodal ještě.

Hráči v trenérech vinu nehledají. „V trenérech to určitě není. Je to v nás. My to musíme prostě zlomit, a to hned v nejbližším zápase," zdůraznil Lukáš Buchvaldek.

Na rozdíl od domácího trenéra se ústeckému kouči Petru Němcovi zápas hodnotil velice dobře: „Vyhráli jsme a dle mě právem, protože jsme tam, myslím si, měli ještě pár situací, kdy jsme mohli náš náskok ještě zvýšit," uvedl hned v úvodu na tiskovce. „Trochu jsem se po úterní euforii, kdy jsme vyřadili v poháru Slavii, bál, že nám budou chybět síly, ale zvládli jsme to. Takže maximální spokojenost," nešetřil superlativy a dodal, že soupeře měli přečteného. „I když to po debaklu Budějovic v Karviné bylo těžké, protože nebylo jasné, k jakým změnám trenéři Dynama sáhnou. Ale nakonec jsme tu sestavu odhadli celkem dobře a na hru Budějovic jsme byli připraveni. Chtěli jsme našeho soupeře zaskočit brejky a myslím si, že se nám to povedlo a že jsme tu zaslouženě zvítězili," vyzdvihl kouč Ústí.

V úterý doma s Příbramí

Po dvojnásobném zklamání ve II. lize čeká fotbalisty Dynama nesnadný úkol už v úterý se ctí obstát ve třetím kole MOL Cupu proti prvoligové Příbrami. Té se na rozdíl od českobudějovických fotbalistů sérii neúspěchů v Synot lize podařilo v sobotu rázně zastavit vysokým vítězstvím 4:1 s Jihlavou. „Připravovali jsme se na soustředění v Písku a vždy, když se chystáme tam, zápas dopadne dobře," liboval si trenér Pavel Tobiáš.

Jeho budějovický kolega František Cipro sice bezprostředně po trpké domácí porážce s Ústím na pohár myšlenky zrovna neměl, odpověď na to, s jakým cílem jeho tým v úterý proti Příbrami půjde, přesto měl po ruce: „Budeme hrát proti ligovému týmu, který chce v poháru dojít co nejdál. Dobrý výsledek by týmu měl pomoci, před námi je ale dilema, zda dát šanci těm několika mladým, které v kádru ještě máme a na něž se proti Ústí nedostalo, ale jiná cesta, než s nimi jít, asi nebude," přemítal trenér Dynama. Chybět mu bude Kalod, jenž je dlouhodobě mimo hru, dále Wermke, Karafiát a Hála. Navíc nebude ani Tomáš Hájovský, jenž minulý týden na jih Čech přišel na hostování právě z Příbrami. „Ani v poháru proti svému klubu na základě dohody klubů nastoupit nemůže," potvrdil Deníku jižní Čechy generální sekretář Dynama Milan Čadek.

Zápas 3. kola MOL Cupu Dynamo ČB – Příbram se hraje na Střeleckém ostrově v úterý od 17 hodin.

Jak ligoví mladíci?

Liga junioři: Dynamo ČB – Třinec 0:1 (0:1), 16. Černý.

I. liga dorostu: Opava – Dynamo 2:2 (1:1), Markytán, Vávra.