„Zase jsme měli spoustu hodně mladých kluků a za jejich přístup k zápasu je musím pochválit," vyzdvihl trenér juniorky Dynama Petr Skála. „Bohužel chybí nám lepší produktivita, velice těžko dáváme góly. Bylo tomu tak v prvním našem přípravném zápase v Příbrami, stejně jako poté doma s Pískem," posteskl si. „Tentokráte už to bylo lepší v tom, že jsme si dokázali nějaké šance vypracovat," dodal trenér ligové jednadvacítky Dynama.

Skálovi svěřenci v první půli měli velkou převahu i šance. Tu největší v 18. minutě Matoušek, jeho střelu ale brankář Hejníček výtečně kryl. Po přestávce hosté hru vyrovnali a gólu byli i blíže než mladíci Dynama: v 64. min. Kollárovu tvrdou ránu Rotbauer jen konečky prstů vyškrábl na roh a tři minuty nato Bürger trefil tyč odkryté brány Dynama.

Možná i proto trenér juniorky bezgólovou remízu bral. „Hráli jsme s divizním soupeřem a do půle prakticky na jednu bránu. Škoda jen, že jsme nedokázali nějaký gól vstřelit," znovu zalitoval nezvládnutých finálních situací. „Ale naši mladí hráči to proti daleko zkušenějším fotbalistům, kteří hráli i ČFL, neměli snadné," upozornil Skála, že barvy Jankova na Složišti hájil například i velezkušený Michal Šulc. „Ta zkušenost hráčů Jankova se ve druhém poločase také projevila," dodal.

Své hráče chválil i trenér divizního Jankova Ivo Čech: „Vzhledem k tomu, že jsme byli teprve potřetí na hřišti, zápas svůj účel stoprocentně splnil," připomněl, že jeho tým před cestou na složiště absolvoval jen dva tréninky na hlubocké umělce. „Hráli jsme s kvalitním týmem, jehož pohybliví hráči nám do přestávky dělali veliké problémy. Druhá půle už z naší strany byla živější a dokázali jsme i ohrozit branku soupeře," řekl Deníku jankovský kouč. „Prostřídali jsme všechny hráče, které jsme tu měli a každý odehrál aspoň jednu půli, to jsme chtěli," uvedl a uzavřel: „Byla to dobrá příprava na výborném hřišti, ta umělka tady je nádherná. Jsem rád, že jsme mohli ten zápasy tady odehrát."

Po Dynamu hraje v Jihlavě i Táborsko

Fotbalisté druholigového Táborska v další přípravě hrají ve středu v Jihlavě s prvoligovým FC Vysočina.

Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka to zřejmě nebudou mít jednoduché, protože v předchozích dvou utkáních Jihlava prohrála shodně 2:3 s Vlašimí i Dynamem Č. Budějovice a určitě nebude chtít do třetice v řadě vyjít s týmem II. ligy naprázdno.

Začátek středečního utkání na Vysočině je ve 13.00 hodin, v sobotu Táborsko jede k další přípravě do Vlašimi.

Atraktivního soupeře si na sobotu pozvali fotbalisté Dynama, kteří od 11 hodin ve svém tréninkovém centru na Složišti na umělce své síly změří s populární Viktorií Žižkov.
V tomto týdnu jsou fotbalisté Dynama na zimním soustředění v Třeboni, kde budou až do pátku tvrdě trénovat a nabírat kondici.