Na dlouho připravované akci si zúčastnění připomenou obnovení činnosti Blaníku a navíc otevřou i nově opravený sportovní areál po ničivé bleskové povodni.
„Skutečnosti, že se za necelý rok rok podařilo odstranit a napravit veškeré škody napáchané velkou vodou, vděčíme mnoha lidem a organizacím, kteří jsou na tuto akci pozváni. Chceme jim velice poděkovat za to, že nenechali strunkovický fotbal padnout,“ uvedl doslova jeden z pořadatelů této oslavy Miroslav Mottl, který dále dodává, že pro návštěvníky sportovního odpoledne je připravena řada překvapení. „Vrcholem akce bude bezesporu exhibiční zápas týmu mistrů Evropy 76 proti staré gardě Blaníku,“ dodal.
Hřiště s novým oplocením a nově vybudovaným trávníkem bude otevřeno přesně ve 14:45 hodin. Pásku přestřihnou právě hlavní postavy ME 76 v Bělehradě, pánové Karol Dobiaš a Antonín Panenka, kteří také sestaví své mužstvo pro následující zápas. „Nominace všech hráčů, kteří se zúčastní tohoto zajímavého duelu, je uvedena na plakátech vydaných k této akci. Myslím, že diváci na nich najdou mnoho exkluzivních jmen a navštíví proto naše 35. výročí. Kromě Panenky a Dobiaše přislíbil účast například i předseda ČMFS Ivan Hašek, sekretář ČMFS Ivo Lubas nebo další skvělý bývalý fotbalista a mistr Evropy František Štambachr,“ láká všechny příznivce fotbalu na exkluzivní utkání Miroslav Mottl.
Celá akce začíná již ve 13 hodin atraktivním zápasem, ve kterém tým Fans Baník vyzve smíšené družstvo žen i mužů ze Strunkovic nad Blanicí a ze Strunkovic nad Volyňkou. „Doufám, že se oslava našeho fotbalového klubu vydaří bez nejmenších problémů. Velice se na tento den těším a jsem přesvědčen že všem divákům, kteří zavítají do Strunkovic, připravíme nezapomenutelný zážitek“ dodal na závěr Mottl.

Libor Staněk