Ve skupině A doma Lheničtí brali v souboji se Zliví pouze bod. Netoličtí vedli na béčku Českého Krumlova, ale nakonec odjeli s prázdnou.

Lhenice – Zliv 2:2 (0:0). 48. J. Prenner, 90. Tůma – 65. Zrun, 78. Bican.

„Něco jsem už odehrál, ale něco takového s rozhodčím jsem ještě nezažil, jsem naštvaný. Byl to vyrovnaný zápas, nakonec jsme šťastně v závěru vyrovnali na 2:2. Ale o tom to vůbec nebylo – rozhodčí pro nás pískne penaltu, strhla se mela, hráči se pomalu porvali, vlétli tam pomezní, a když se to roztrhalo, tak najednou byla penalta odvolána. Já jen koukal, nikdo nevěděl proč, a on mi řekne, že si to rozmyslel. Já už na tohle nemám. Kdyby to nepískl, dobře, ale tohle. Komedie jako blázen a od toho momentu jsem myslel, že se ten zápas nedohraje, protože to vypadalo, že se ti kluci na hřišti povražděj. Dobře zahrál Růžička,“ komentoval utkání lhenický trenér Zbyšek Novák.

Český Krumlov B – Netolice 2:1 (0:1). 55. a 67. Peťule – 21. Vlášek.

„První poločas jsme vyhráli 1:0, když jsme ještě další šance z brejků neproměnili. Na druhou stranu i domácí měli dobré příležitosti ke skórování. Druhá půle už se odehrála prakticky bez nás. Na hře a především fyzické kondici našeho celku se podepsal sobotní jarmark a také teplé počasí. To ale samozřejmě nemůže být omluva. Domácí, kteří opět na svém trávníku postavili některé hráče A týmu, využili dvě šance a zvítězili. Škoda, že v poslední minutě trefil Rokůsek na brankové čáře domácího hráče, mohl z toho být alespoň bod. Příští kolo hrajeme doma s rozjetými Trhovými Sviny, ale věřím, že odčiníme tuto prohru a zápas doma zvládneme,“ shrnul zápas netolický Milan Pešek.

14. H. Planá⋌ 22  5 3 14 31:77 18

Ve skupině B byl ostře sledovaný okresní souboj ve Stachách. Body si nakonec odvezly Strunkovice. Důležité body bral doma Vacov B. Další ztrátu si připsalo Vlachovo Březí. V souboji o popředí tabulky Čkyňští padli ve Volyni.

Stachy – Strunkovice 2:3 (2:2). 14. Hovorka, 26. Vrhel – 28. Balica, 34. a 69. Šimšík.

Domácí jsou již v hodně složité situaci, body nesbírají a propadají se tabulkou. Hosté minule porazili silnou Volyni a byli relativně v klidu. Od samého začátku Stachovští lépe kombinovali a před brankářem Trněným bylo rušno. Ve 14. min. po technicky velmi dobře zvládnuté akci otevřel skóre Hovorka – 1:0. I nadále se hrálo více na polovině hostů a domácí předváděli, že fotbal hrát umí, jen produktivita je bídná. Když ve 26. min. pohotově zvýšil Vrhel na 2:0, zdálo se, že konečně mužstvo našlo svou tvář. Za necelých osm minut však bylo vše jinak. Po obrovských hrubkách v obraně nejprve Balica snížil na 2:1 a pak Šimčík vyrovnal na 2:2. A to mezi tím brankář Sýs zneškodnil hostům pokutový kop. Na Králováky padla deka a nebyli schopni si pořádně přihrát. Hosté nic moc nevymýšleli, ale jejich hbití hráči začali více zlobit. Ve 2. poločase se domácí snažili o tlak, ale ten byl spíše platonický. Strunkovičtí hráli chytře, jistě odzadu a hrozili rychlými kontry. Čekali na šanci, která přišla v 69. min., kdy získali po chybě na půlící čáře míč, rychle dosprintovali k vápnu a přesný centr zužitkoval Šimčík – 2:3. Posledních 20 minut se domácí snažili o vyrovnání, ale brankáře hostů neohrozili. A tak po další prohře je pro stachovské fandy pohled na tabulku opravdu tristní.

Vacov B – Kestřany 2:0 (1:0). 23. R. Mach (PK), 68. A. Bujok.

„Myslím si, že herně jsme byli lepší. Dnes nás podržel gólman, v určité fázi předvedl dva dobré zákroky, v prostředku zálohy vyčníval Tomáš Kovářík. Dobře odehrál zápas Radovan Mach,“ shrnul duel vacovský trenér Stanislav Klas.

Vlachovo Březí – Chelčice 1:2 (1:1). 18. Kalčík – 4. Ježek, 58. Hanzlík.

„Remíza by se nám líbila víc, ale Bělčice si výhru zkušeně pohlídaly. Působily zkušenějším dojmem a to dnes rozhodlo. Za bojovnost z našeho týmu bych vyzdvihl Kravčenka,“ uvedl k utkání domácí asistent trenéra Václav Holík.

Volyně – Čkyně 2:0 (0:0). 47. Prihara, 75. Škopek.

„Volyně nás dneska vyškolila z produktivity. Dovolili jsme jim pouze dvě vážné šance a oni obě proměnili. My prostě nedáváme góly, v prvním poločase jdeme dvakrát sami na branku, ve druhém zase. Tolik standardních situací, co jsme měli, to se prostě musí proměňovat. Hra byla celkem dobrá, hlavně v obranné části, ale ta koncovka. Musíme na tom zapracovat,“ zhodnotil utkání vedoucí čkyňského týmu Patrik Krull.

1. Hradiště⋌ 20 15 2  3 60:27 47
2. Volyně⋌ 21 14 2  5 72:18 44
3. Chelčice⋌ 20 12 5  3 40:18 41
4. Bělčice⋌ 20 11 2  7 38:35 35
5. Čkyně⋌ 20 10 2  8 41:32 32
6. Sousedovice⋌ 21  8 6  7 37:31 30
7. Vl. Březí⋌ 21  8 2 11 30:35 26
8. Strunkovice⋌ 20  7 5  8 39:47 26