Lažiště – Vlachovo Březí 2:1 (2:0). Oba celky nastoupily k utkání notně oslabeny, což se také projevilo na jeho úrovni. Od začátku zápasu byli herně aktivnější hosté, ale nedokázali toho využít brankově. Naopak na domácí straně dostával až příliš prostoru ve středu hřiště zkušený Hrbek, který rozděloval míče do šancí svým útočníkům. Hned ve 3. minutě po jeho přihrávce otevřel skóre Stupár. Otěže hry pak převzali hosté, trefili břevno a několik dalších dobrých šancí zlikvidoval domácí gólman Suchý. Do druhé vážnější šance se dostali domácí ve 39. minutě a byl z toho druhý gól zásluhou S. Bauera. V samotném závěru poločasu spálili hosté největší šanci, když netrefil na zadní tyči prázdnou bránu Hubáček. Druhá půle byla znovu ve znamení aktivity hostů. Paradoxně do velké šance šli domácí, ale po hrubé chybě AR2, který se nevěnoval hře a neviděl třímetrový ofsajd. Čtvrt hodiny před koncem se nakonec hostům podařilo snížit zásluhou trefy Kravčenka, ale to bylo z jejich strany nakonec vše.

Sestavy – FK Lažiště: Suchý – Mocek, Falář, Podlešák, Bauer – Selivanenko, Kučera, Hrbek, Matulka – Stupár, Turek. Vlachovo Březí: Uher – Martínek, Kalčík, Pečený, Toman – Lauda (46. Cvach), Mráz, Kužvart, Hubáček – Kravčenko, Nosek.

Strunkovice – Vacov B 4:1 (1:1). Nováček přijel k Blanici natěšen na sezonu a od začátku bylo jasné, že bude produkovat útočný fotbal. Do vedení dostal hosty již v 8. minutě Hanzlík a Vacovští i nadále kousali. Domácí však začínali přebírat otěže hry a z penalty zásluhou Kleina vyrovnali. Ve druhé půli to bylo dlouho vyrovnané, ale domácí dostal do vedení střídající P. Krump. Hosté se snažili o remízu, v závěru hodně otevřeli hru, ale toho dokázali domácí využít a Šabršulou přidali další dva góly.

„Blaník začal novou sezonu výsledkově dobře, i když se výhra 4:1 nerodila snadno. Již v 8. minutě jsme inkasovali lehký gól a těžko se to otáčelo. Soupeře dorazil až Šabršula v samotném závěru zápasu. Díky divákům, zápas se líbil. Teď nás čeká Čkyně," komentoval duel předseda domácího klubu Miroslav Mottl.

„Kluky musím pochválit, snažili se. Na některých sice byla znát nervozita, ale s přibývajícími minutami mizela. Myslím si, že pokud bychom proměnili šance, bod jsme si určitě odvézt mohli. V závěru jsme hru otevřeli a po zbytečných chybách dvakrát inkasovali. Strunkovicím gratuluji k vítězství, svůj tým ale musím pochválit," zhodnotil zápas trenér Vacova B Stanislav Klas.

Sestavy – Strunkovice: Hudec, David Kiš, Dominik Kiš (75. Pelech), Klein – Novák (85. Mottl), Kochma, Beneš, Šimčík (52. Krump) – Šabršula, Kureš (89. Zatloukal). Vacov B: P. Klas – Král, M. Čtvrtník, Tesař, Král – Hanzlík (87. D. Vítovec), G. Bujok, M. Vítovec, A. Bujok – Hlásek (46. Seidl), M. Valta (69. Jírovec).

Čkyně – Bělčice 5:1 (3:1). Domácí celek se po loňské sezoně hodně proměnil a šanci dostává mládí. Tým se chtěl doma ukázat v co nejlepším světle a před pěknou návštěvou stovky diváků potvrdit dobrou přípravu. Od prvního hvizdu hlavního rozhodčího se hrál typický první zápas soutěže. Dvacet minut nepřesností na obou stranách, hodně chyb při rozehře i v obranách a bez střelby. Vše změnila až střela hostujícího Kuty ve 20. minutě, který vystrašil Kaince v brance, ale ten si s jeho dobrou ranou poradil. Ve 22. minutě ale již zahrozilo, to domácí Michal Turek dal první letošní gól domácích. Když za necelých pět minut přidal Lukáš Toman po nádherné individuální akci, kdy prošel přes dva obránce a střelou pod břevno nedal Kočovskému v brance hostí šanci, druhý gól, čkyňský celek se tak uklidnil a ovládl druhou část první půle. A když ve 39. minutě přidali domácí Lukášem Tomanem třetí branku, nastala pohoda. Klid domácích ale ve 43. minutě trochu pokazil hostující Hanzlík, když snížil a bělčický tým do konce poločasu trochu zlobil. Druhý poločas byl již plně v režii domácích. Bělčický tým nedokázal využít branky do šatny a nechal domácí vyniknout. Ti hráli v pohodě, a když v 75. minutě ze dvaceti pěti metrů přes protihráče přidal Michal Gerold čtvrtou branku, bylo rozhodnuto. Domácí již zápas kontrolovali a hosté se stali jen sparingpartnery. Čkyňský tým Martinem Chalupou stvrdili vítězství a domácí si po zásluze vítězně zakřičeli.

Josef Kuneš, trenér domácích, hodnotil zápas takto: „Byl to pro mnohé z nás první zápas v nových rolích. Pro mne jako trenéra a pro mnohé hráče první utkání za muže. Od prvních minut se hrál vyrovnaný zápas, kdy obrany předčily útoky, ale my jsme dokázali zúročit nabízené šance. Kluci podali dobrý výkon a zejména pasáž od 25. minuty do čtvrté branky byla výborná. Za předvedený výkon hráčům děkuji a jsem rád, že jsme navázali na dobrou letní přípravu."

Sestava Čkyně: Kainc – Martan (79. Friedl), V. Turek, Chalupa, Duka – Pinke (86. Fiedler), Kuneš, Toman, Kuta – M. Turek (57. Chrášťanský), Gerold (86. Krull).

Hradiště – Stachy 2:1 (1:1). Domácí sestoupili po minulé sezoně z A třídy a byli v utkání favoritem. Stašští však jim byli vyrovnaným soupeřem a sahali po remíze. Té se nakonec nedočkali. Skóre otevřel ve 20. minutě zkušený Pichlík, na straně hostů srovnal o čtvrt hodiny později Hovorka. Po deseti minutách druhé půle dostal domácí do vedení Čítek, ale Stašští již nedokázali na předměstí Písku na tuto branku odpovědět.

Sestava Stach: P. Sýs – Beneš, Karlík, Foltýn (60. Druta), Kluibr – Rod (57. V. Voldřich), Švarc, Marek, Záleský – Pešl, Hovorka (76. Miko).