Derby rozhodla jediná branka

Prachaticko - Další kolo A skupiny fotbalové I.A třídy přineslo zajímavé derby Vimperka s Prachaticemi.

30.10.2017

Vimperští fotbalisté porazili v okresním derby Prachatice 1:0.Foto: Zdeněk Formánek

Z těsné výhry se nakonec radovali domácí. Důležité body si přivezl Vacov z Velešína.

Vimperk – Prachatice 1:0 (1:0)

„V okresním derby jsme chtěli bodovat. V sestavě nám chyběl zraněný Ketzer a Pospíchal, který měl rodinné povinnosti, do základu nastoupil nemocný Venca Blahout, kterého jsme moc potřebovali a tímto mu děkuji, že nás podržel a ukázal, že chce za Šumavan bojovat a není mu lhostejné, jak hrajeme. Zápas pro nás začal jako z říše snů, kdy jsme se hned ve 2. minutě ujali vedení krásným gólem Vaška Pankratze. Tento gól samozřejmě trošku změnil hru a my spíše vyčkávali, co náš soupeř vymyslí. Prachatice mají v kádru šikovné fotbalisty, kteří jsou dobří na míči. My ale také nezůstali pozadu a hráli, co potřebovali. Nedělali jsme vzadu zbytečné chyby a náš soupeř měl za celý zápas jedinou větší šanci Fischerem, který už posílal míč do odkryté branky, ale stoper Sedláček byl proti a skluzem míč stačil vykopnout. Ve druhém poločase se hrálo ve stejném duchu s tím rozdílem, že Prachatičtí museli stále více a více otevírat svoji obranu. Z toho jsme si vytvořili dvě velké šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Zápas skončil nejtěsnějším rozdílem a my si připsali krásné tři body za výhru nad dobrým soupeřem. Výborně zahrálo celé mužstvo, podržel nás opět jistý brankář Hrubý a Čech dělal svou aktivitou a rychlostí hostům velké problémy. V dalším zápase jedeme do Blatné, kde to nebude vůbec jednoduché. Budeme ale za Vimperk bojovat a snad si zase nějaký ten bodík přivezeme,“ shrnul utkání Michal Uhlík, trenér Vimperka.

„Z naší strany to byl asi nejhorší zápas podzimu, přesto rozhodla jedna smolná branka. Nám se nedařilo prakticky nic a vytvořit si dvě šance za devadesát minut, to je opravdu moc málo. Vimperští více chtěli a získali tři body zaslouženě,“ komentoval utkání Lukáš Kubát, trenér Prachatic, a dodal: „Musíme na porážku z Vimperka rychle zapomenout a je třeba zvládnou následující dva domácí zápasy, abychom šli na zimní přestávku v relativním klidu.“

Velešín – Vacov 1:5 (0:3)

„Jednoznačná výhra, i když jsme dávali sestavu tentokrát dohromady s různými problémy. Domácí měli jedinou šanci, my si jich vytvořili plno a výhra mohla být ještě vyšší. Pro nás jsou to tři velmi důležité body. Pokud je potvrdíme i v posledním podzimním kole doma s Planou, dostali bychom se na dvacet bodů a byla by spokojenost,“ shrnul utkání Stanislav Klas, trenér Vacova.

Porota vybere tři nejlepší domácí vánoční ořechy

Vimperské gymnastky na závodech v Českých Budějovicích.

Gymnastky zakončili soutěžní sezonu

Adventní nálada ovanula knihovnu

Prachatice - Oddělení pro děti a mládež si pro své dětské návštěvníky připravilo adventní odpoledne spojené s tvůrčími dílnami.

Při nehodě se těžce zranil řidič

Vodňany – Nákladní automobil se ve čtvrtek před 16. hodinou čelně střetl s osobákem na obchvatu Vodňan.

Odešel Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie

České Budějovice - Ve čtvrtek 7. prosince zemřel akademický malíř, grafik a restaurátor Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie (AJG), který působil ve vedení instituce v letech 1970 až 1986.

Tipsport vede na skóre

Vimperk - Místní liga sálového fotbalu pokračovala druhým kolem. Po něm stále zůstávají bez porážky ještě tři týmy, a to Tipsport, Čkyně a prachatický FC Norton.