„Moc se mi nechtělo, ale nakonec jsem kývl," vzpomíná.

Vrhl se do práce s vervou. „Jsem zvyklý trénovat hodně, a tak jen co jsem tým převzal, jsme odjeli na soustředění do Skalné, kam jsem jezdil se všemi manšafty, které jsem trénoval. Kluci se na to složili, to mě potěšili," vyzdvihuje a dodává, že ve Skalné týden trénovali třikrát denně, ráno terén, odpoledne hřiště a večer hala. „Sehráli jsme i přípravu s Chebem."

Poté už Dejmal se svými svěřenci trénovali doma. „Máme v Písku kvalitní tréninkové podmínky i zázemí, je tu hřiště i posilovna, taktéž materiální zabezpečení."

Chválí též realizační tým. „Zůstal mi asistent Vlastimil Klusoň, jenž znal prostředí i hráče. I díky němu jsme dali hodně gólů ze standardek, měl je s kluky z dřívějška secvičené. Zůstala i vedoucí týmu Jana Machovská, jejíž syn v týmu působí, je to takový buldok a patří k vůdčím osobnostem kádru. Výbornou práci odvádí masérka Pavla Majtánová."

Co mu vadilo? „Určitě nepravidelná docházka, hlavně teď v období maturit, kdy mi přišlo na trénink taky jen šest hráčů," vraští čelo.

Cílem bylo tým ve II. lize dorostu zachránit. „Já tým nepřebíral v kritické situaci, byli jsme ve středu tabulky, jenže v soutěži se snižuje počet účastníků, který loni vzrostl nesmyslně na dvacet týmů. Nejistý je taky počet sestupujících českých týmů z celostátní ligy dorostu, tak by spadávat od nás mohlo i šest až sedm týmů a my tudíž potřebovali být sedmí osmí od konce," vysvětluje Dejmal a připomíná, že mít II. ligu dorostu je velice důležité pro uhájení sportovního centra mládeže.

„Na začátku jara nám vypadlo pár hráčů pro zranění a nemoci. A byli to i klíčoví hráči, takže jsme lepili sestavu všelijak, půjčovali si i kluky ze sedmnáctky. Vytipoval jsem si Blažka, Žurka a Petříka, tím se sedmnáctka ale oslabila, a tak posléze zůstal jen Blažek, jenž hraje dodnes v základu. Zbylí dva se vrátili po mladšího dorostu. V prvních kolech jsme hráli převážně s týmy z čela tabulky a z pěti kol jen jednou jsme vyhráli," přibližuje Dejmal těžký úvodní los.

Chyběla i štěstěna. „Jeli jsme na Duklu, která má postupové ambice, my tři minuty před koncem hráli 1:1 a za toho stavu sudí pískl proti Dukle penaltu. Jenže my ji nedali a místo toho, abychom tam vyhráli 2:1, jsme si v nastavení dali vlastňáka a prohráli 1:2… To byl pech, ale pro mě i důležitá informace, že i s těmi nejlepšími a navíc venku jsme schopni hrát jako rovný s rovným."

Po těžkém rozjezdu přišla velká série, která s předstihem zajistila písecké devatenáctce definitivu: „Šest zápasů v řadě jsme neprohráli, zřejmě ta tvrdá práce jak na zimním soustředění, tak i v přípravě začala nést ovoce," míní zkušený kouč.

Jeho tým kráčel od úspěchu k úspěchu. „Zdolali jsme Kolín 4:0, vyhráli ve Varnsdorfu 3:0, remizovali v Náchodě, porazili Ústí 3:1, stejným výsledkem jsme vyhráli na Motorletu a doma přehráli Hradec 3:0. To byla velká série, která nás dostala tam, kam jsme potřebovali," pochvaloval si Dejmal.

Náladu mu notně pokazila až čerstvá prohra 1:2 doma s Doubravkou. „Já kluky varoval, že nikdo, ani poslední v tabulce, se nepřijede porazit sám. Kluci však po předchozí vítězné sérii zřejmě měli nosy příliš nahoru," hněval se Dejmal.

Ani tohle klopýtnutí nic nezměnilo na tom, že zkušený kouč svou misi splnil i s předstihem. „Dobře jsme doplnili tým na důležitých postech o dva kluky z Příbrami na hostování, ti nám hodně pomohli," chválí šikovné halvy Jančuru a Rice a dodává, že sedm hráčů ze současného kádru U19 zbude i na příští sezonu, další přejdou ze sedmnáctky.

A co bude dělat Dejmal?

„Když se zrušil post sportovního ředitele, dle přání vedení klubu jsem měl nadále vykonávat neoficiálně funkci manažera a shánět nadějné hráče. Cítím se zdravotně v pořádku, v Písku jsem třetí rok a byl jsem tu spokojen. S dorostem jsme splnili to, co jsme si předsevzali. Byť mám dvě nabídky, jednu z jihu Čech a jednu odjinud, prioritou tudíž je jednání v Písku, pak se uvidí," uzavírá Dejmal.