Lažiště – Bavorovice 5:1 (3:0)

Nedal se čekat zápas nějaké vysoké úrovně, ale od začátku hrálo vše domácím do karet. „Dali jsme rychlé góly a od toho se vše odvíjelo. Zápas měl hladký vývoj a hosté prakticky pořádně ani nevystřelili na naší branku. Oproti prvnímu vzájemnému zápasu sezony jim pár hráčů chybělo, ale to na situaci nic nemění. My je zkrátka přehrávali ve všech směrech," komentoval utkání šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Od začátku utkání byli domácí o něco iniciativnější a po nedůslednosti hostující obrany vstřelili první dvě naprosto stejné branky, jen pokaždé z jiné strany. Nejdříve v 6. min. rozehrával z pravé strany přímý kop Albert a hlavou dal úvodní branku utkání Švec. Ve 32. min. se stejná situace opakovala z druhé strany a po přímém kopu Krále zvýšil Albert hlavou na 2:0. Stejný hráč zvyšoval ve 41. min. na 3:0, když zužitkoval přihrávku Kubáta. První čtvrthodinku druhého poločasu se zdálo, že hosté ještě budou chtít s výsledkem něco udělat, ale jejich aktivita končila před domácí šestnáctkou. Domácí si potom již v pohodě vítězství pohlídali a skóre ještě navýšili. V 62. min. po pěkné akci Albert prodloužil na Hrbka a ten dále na Szepa – 4:0. V 73. min. Král vyslal Hrbka a ten zvýšil na 5:0. Potom korigovali hosté, když zblízka upravil na konečných 5:1 Kučera.

„Dnešní zápas byl na rozdíl od minulého kola lepší. Vyšel nám vstup do utkání. Dali jsme rychlou branku a to nám pomohlo. Poté soupeř začal trochu zlobit a byl aktivní, ale vše jsme zvládli a nakonec po zásluze zvítězili," zhodnotil druhé domácí vítězství za sebou kouč Vladan Pokorný a pokračoval: „V zimní přestávce se budeme snažit kádr posílit, ale nyní je vše před námi a jak se nám to povede, ukáže první jarní kolo."
„Máme po podzimní části sedmnáct bodů. Sice to není na první pohled moc, ale na druhé straně musíme být po podzimu rádi, že je máme. Na jaře se na tom dá stavět při boji o záchranu v krajském přeboru," hodnotí realisticky současnou situaci v tabulce Václav Princ.