Důležité body

Lažiště dokázaly zvítězit i ve druhém kole, když porazily Sedlici o jedinou branku. Tento klub tak rozhodně pomýšlí na návrat do krajského přeboru, jelikož v soutěži zatím neztratil jediný bod. „Před samotným zápasem jsme věděli, že náš čeká velmi bojovný mančaft, který na svém hřišti málokdy prohrává. Na hřišti navíc bylo hodně vody, která přirozeně ztěžovala naší kombinační hru. Domácím tento terén vyhovoval daleko více. Celých devadesát minut jsme tak museli tvrdě bojovat,“ sdělil obecně k utkání hrající trenér Lažišť Jan Pasák.

Slabší poločas

V prvním poločase nepředváděly oba týmy nijak pohledný fotbal a hostující Lažiště byly po většinu zápasu zatlačené. „S prvním poločasem jsem nemohl být spokojený. Věděl jsem, že hráči mají na víc. Po přestávce tak došlo v sestavě k některým změnám, které se jistě vyplatily. Herně se náš tým pak velice zvedl a dokonce jsme také vstřelili první gól, o který se postaral krásnou střelou z vápna Vladan Svěchota, který tak dal již svou druhou branku v sezoně,“ řekl k prvnímu gólu utkání Jan Pasák.

Druhý gól

Zanedlouho se hosté mohli radovat znovu. Pasákův centr skončil na břevně a dorážející Jan Hrbek měl pak jednoduchou práci. Stejný hráč byl pak po několika minutách faulován v pokutovém území, ale penalta se nepískala. „Podle mého názoru nám rozhodčí upřel třetí branku, ale i tak jsme se v závěru dostali do dalších šancí. Například náš záložník Pavel Brzobohatý si po skvělé kombinaci na jeden dotek vytvořil dobrou střeleckou pozici, ale bohužel trefil jen hostující tyčku.“ dodal Pasák.

Těžký závěr

Závěr zápasu pak byl velmi nervozní, jelikož domácím se podařilo snížit z rohového kopu. Věděli jsme, že Sedlice má výborné standardní situace, ale i tak jsme po jedné z nich inkasovali. Nakonec pro nás ale zápas dopadl dobře, i když poslední minuty utkání byly velmi dramatické. Velice nám také pomohl výkon brankáře Davida Tesaře, který měl v některých momentech opravdu hodně práce. V tomto zápase ale potvrdil svou pověst výborného gólmana a většinu domácích šancí zneškodnil. S celkovým výkonem a nasazením ale mohu být spokojen, jelikož hráči bojovali do posledních minut,“ hodnotil druhé vítězství v právě rozehrané sezoně hlavní trenér Lažišť Jan Pasák.

Vyloučení

Jediným negativem zápasu pro Lažišťské je, že se deset minut před koncem nechal zbytečně vyloučit střídající Iliev. „Poslední minuty jsme sice dohrávali jen v deseti, ale i tak mám z vítězství velikou radost. Vstup do soutěže se nám vyvedl na výbornou. Doufám, že náš tým bude vítězit i nadále,“ dodal spokojeně na samotný závěr hrající trenér Lažišť Jan Pasák.


Sestava Lažišť: Tesař – Zdychynec, Pasák, Kučera, Albert – Chvosta, Kubát, Švec, Brzobohatý – Hrbek, Svěchota. Náhradníci: Had, Špiroch, Iliev. Trenér Jan Pasák.

Libor Staněk