Osmička týmů bude rozdělena do dvou základních skupin, ve kterých se bude hrát systémem každý s každým na 2x15 minut. Nejlepší dva celky ze skupin pak postupují do křížového semifinále. Poražení semifinalisté si pak zahrají o bronz formou pokutových kopů, vítězové semifinále pak finálový zápas o celkového vítěze turnaje. První čtyři týmy v pořadí získají finanční prémie a věcné ceny, vítěz navíc pohár. Vyhodnoceni budou i nejlepší střelec, brankář a hráč.

Do skupiny A byly nalosovány týmy FC Norton Prachatice, Absolutteam České Budějovice, Club 111 Prachatice a Red Devils Karlsberg. V béčku se pak představí SK Strabag Prachatice, Dynamo Jelimani Vimperk, ZČU Plzeň a Hamilton Praha.

„Vždy před turnajem říkám, že zde není favorita a znovu to opakuji i tentokrát. Turnaje jsou naprosto specifickou věcí a neplatí zde nic z dlouhodobých soutěží. Navíc zde nikdo není vázán soupiskami a klubovou příslušností, takže týmy mohou nastoupit ve zcela jiném složení, než hrají své soutěže,“ uvedl k turnaji jeho pořadatel Luboš Vlnatý.

Při pohledu na názvy týmů je jasné, že se představí zajímavá směsice toho nejlepšího s Prachatické futsal ligy, zástupci krajské ligy, tradiční účastník a nevyzpytatelný Hamilton Praha i týmy možná trochu neznámé. O to zajímavější to bude hned od základních skupin. „Určitě se můžeme těšit na výbornou sálovku, přihlášené kluby jsou toho zárukou. Zvu všechny fandy tohoto sportu do hlediště,“ doplňuje Luboš Vlnatý.

Celý program začne v sobotu v 9 hodin utkáním FC Norton – Absolutteam. Dále se v základních skupinách střetnou: 9.35 Club 111 – Red Devils, 10.10 Strabag – Dynamo Jelimani, 10.45 ZČU Plzeň – Hamilton, 11.20 Norton – Club 111, 12.00 Absolutteam – Red Devils, 12.35 Strabag – ZČU, 13.10 Dynamo Jelimani – Hamilton, 13.45 Norton – Red Devils, 14.20 Absolutteam – Club 111, 15.00 Strabag – Hamilton, 13.35 Dynamo Jelimani – ZČU.

V prvním semifinále se vítěz skupiny A střetne v 16.20 se druhým ze skupiny B a druhé semifinále se hraje od 17.00 hodin. V 17.30 budou na pořadu penalty o třetí místo a úderem 18. hodiny odstartuje finálový duel.

Loňské vítězství bude obhajovat celek Club 111 Prachatice, ale nebude to mít ani trochu snadné.