Jako prví nastoupí zítra ke svému utkání Lažišťští na hřišti béčka Písku. Souboj sousedů v tabulce na 13. a 12. místě bude hodně sledovaný, výsledek utkání může mít hodně velký vliv na vývoj soutěže v její spodní polovině.  „Víme, že to bude obrovsky těžké utkání, ale budeme bojovat o každý bod," říká před utkáním šéf lažišťského fotbalu Václav Princ. Naráží na to, že se hraje od 13.15 hodin jako pozápas divizního utkání píseckého áčka. Dá se tedy předpokládat, že do tohoto duelu naskočí maximum pendlů včetně lavičky náhradníků z divizního utkání.
V minulém kole Lažišťští doma pouze remizovali s Osekem 1:1, když bod zachraňovali až v samotném závěru zápasu. „Ztrácet body doma nesmíme. Suneme se zbytečně dolů a při těžkém losu začátku jara bychom se mohli dostat do zbytečných problémů. Je třeba zvednout hlavy a bodovat i venku," burcuje hráče Václav Princ.

Prachatický Tatran hraje také zítra, a to od 15 hodin v Oseku. Po dobrém startu jara, kdy vyhráli Prachatičtí oba zápasy 1:0, by rádi zabodovali i tentokrát a znovu se posunuli v tabulce.

„Musíme jít zápas od zápasu. Hrát dobře v zadních řadách a pokusit se dát nějakou branku," nabádá před každým duelem své svěřence trenér Pavel Babka. Ví, že to v Oseku nebude nic jednoduchého, o to více bude třeba hrát vzadu zodpovědněji.

„Měl by již snad být k dispozici Martin Leština," uvedl trenér po minulém kole k hráči, kterému se ještě stále vyřizoval transfer ze zahraničí, a dodal: „Trest již vypršel Petru Hovorkovi, ale uvidíme,. jak to bude mít se zraněným kolenem, kvůli kterému netrénoval. Určitě nebude Kamil Tobiáš."

Domácí budou díky postavení v aktuální tabulce mírným favoritem, ale Prachatičtí nedají kůži lacino. V našlapané spodní polovině tabulky může nakonec hrát roli každý bodík a možná i každý gól. Kolik bude sestupovat týmů, to ukáže až vývoj divizních soutěží.

Ostatní duely: Sedlice – Čimelice, Rudolfov – Dačice, Hluboká – Roudné, Veselí – Jankov, Bavorovice – Dražice, Soběslav – Třeboň.