Podstatně lepší vstup do jara měl prachatický Tatran. Ten vyhrál všechny tři své zápasy, získal devět bodů, neinkasoval ani gól a posunul se v tabulce z posledního na 13. místo. Zítra od 16.30 hodin hraje proti béčku Písku, které je na tom v tabulce bodově úplně stejně.

V minulém kole odvedli Prachatičtí výbornou práci v Oseku a přivezli si výhru 2:0. Rádi by ve vítězné sérii pokračovali. „Musím kluky pochválit, zápas odmakali a tři body získali zaslouženě. Pokud budeme takto bojovat dál, budu spokojený," hodnotil minulý zápas trenér Pavel Babka. Béčko Písku bude zase o něčem úplně jiném. To minule doma vysoko vyhrálo a bude se snažit také rychle utéct z nebezpečných vod tabulky. Divizní áčko Písku nastupuje ke svému mistrovskému utkání již dnes, a tak bude otázkou, zda hosté využijí pendlů z prvního týmu. Na druhé straně již Tatran stabilizoval kádr, naskočil do hry zkušený Martin Leština, po trestu nastoupil minule i Petr Hovorka a v týmu je dobrá nálada. To vše nahrává tomu, že bychom zítra měli vidět kvalitní utkání.

Ve stejný čas odstartuje utkání Lažiště – Hluboká nad Vltavou. Domácí zatím na jaře tápou. Ze tří zápasů uhráli pouhý bod a propadli se tabulkou. Do kolen je zatím sráží především individuální chyby jejich hráčů.

V minulém kole si Lažišťští přivezli čtyři branky z Písku. Dostali gól hned v úvodu utkání a nedokázali se pořádně zvednout. „My potřebujeme bodovat především v domácím prostředí. Před čtrnácti dny jsme doma ztratili dva body s Osekem, a to se nám nesmí stávat," vidí situaci jasně šéf lažišťského fotbalu Václav Princ. Hluboká před týdnem hodně překvapivě porazila favorizované Roudné, když hráči od Vltavy vyčkávali na příležitost jít do brejků, což se jim také vyplatilo a dali tak dvě branky. Lažišťské tedy čeká hodně nepříjemný soupeř, ale určitě ne neporazitelný.

Ostatní dvojice víkendového kola: Čimelice – Soběslav, Třeboň – Bavorovice, Dražice – Veselí nad Lužnicí, Jankov – Osek, Roudné – Rudolfov, Dačice – Sedlice.