Po zápase třiadvacetiletý záložník, jenž v létě přišel do Dynama z Plzně už podruhé na hostování, odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Vydřeli jste tři velice cenné body a vy jste navíc vstřelil jediný gól zápasu, takže jistě plná spokojenost?

Samozřejmě, tohle byl můj nejcennější gól, který jsem tady v této sezoně dal. V Brně měl taky cenu, byl na 2:2, ale i kluci mi říkali, že bych už taky mohl dát nějaký vítězný gól. Jsem moc rád, že jsem je teď vyslyšel. Akorát je škoda, že jsme z nějaké šance nedali na 2:0, byl by větší klid.

Aleš Hanzlík vám míč posadil na hlavu parádně, budete se mu za to nějak revanšovat?

Já mu poděkoval hned na hřišti, dál uvidíme.

Trefil jste se přesně k tyči, tam jste tu svou hlavičku tlačil?

Já nijak moc nemířil, snažil jsem se hlavně trefit bránu. I když jsem koukal, kde je brankář a snažil jsem se to dát tam, kde není on. Tím líp, že to padlo tak hezky k tyči.

Ten gól jste dal už v desáté minutě, věřil jste v tu chvíli, že právě ta vaše hlavička celý zápas rozhodne?

Člověk musí věřit, to jinak nejde. Jednoduché to ale nebylo, Baník nás pak přitlačil a měl tam i nějaké nebezpečné situace, ale i my jsme měli šance a jak jsem říkal, měli jsme z těch brejků vytěžit ještě druhý gól, aby byl klid. Teď už je to ale jedno, hlavně že máme ty tři body.

A to hodně důležité tři body, ve vaší situaci skoro nutné body!

Pro nás to byly životně důležité tři body. My chtěli přezimovat s nějakými patnácti šestnácti body. Třeba ještě nějaký bod doma s Teplicemi přidáme. Teplice venku nemají zase až tak extra formu, abychom je tady nemohli porazit. Pak bychom do jara šli s osmnácti body.

Hovořil jste o tom, že vás Baník chvílemi přitlačil, ale nebyla snaha hrát ze zajištěné obrany součástí vaší taktiky? Nezatáhli jste se úmyslně?

Trochu v tom úmysl byl, to nepopírám. Ostrava totiž vyhlašovala, že sem jede hrát na brejky. My věděli, že Štěpán je hrozně rychlý. Čekali jsme, že bude hrát Kukec, který má výbornou techniku. Proto jsme to trošku zatáhli, abychom na ty brejky mohli hrát my. Myslím, že se nám to podařilo. Baník nás chvílemi tlačil, to je pravda, ale nic z toho nebylo.

Několikrát i díky Zdeňku Křížkovi v bráně.

Kříža nás drží každý zápas. I když třeba někdy dostane čtyři góly, tak další dva tři chytne. Daří se mu a teď proti Baníku to znovu potvrdil.

Po přestávce jste tam měl střelu o kousek vedle zadní tyče, kdy míč šel podél celé brány. Střílel jste, anebo spíš ještě hledal spoluhráče?

Chtěl jsem vystřelit, viděl jsem ale, že tam nabíhá Linč (Zdeněk Linhart – poz. aut.) a že by to mohl dorazit, jenže to tečoval ještě jejich bek.

Po zranění Michala Klesy jste se zatáhl na pravý kraj obranné čtyřky. Hrál jste někdy na beku?

My jsme v týdnu jako součást přípravy na Baník měli modelované utkání s naším dorostem, a protože trenéři věděli, že Klesič není úplně fit, připravovali jsme se na to, kdyby nemohl. Proto jsem proti dorostu hrál celou dobu pravého beka. Nicméně byla to pro mě novinka.

Přesto jste to docela zvládl.

Lengy na mě trošku mluvil a dirigoval si mě, tak to snad tak hrozné nebylo. Sice by mě spíš bavilo útočit, trenéři mě ale pořád hnali dozadu, tak jsem musel bránit.

Hodně jste nechali hrát Filipa Kašu, jenž Baníku rozehrával dost míčů. Nebyla to chyba?

My zpočátku měli nechat hrát Stronatiho, na toho pak šel Linč a Kašu nechal víc hrát. Gól jsme nedostali, tak to asi špatná taktika nebyla. On kopal spíš dlouhé balony a nic z toho nebylo.

Myslíte, že proti Baníku jste sehráli nejlepší zápas sezony?

Podle mě nejlepší byl spíš zápas v Jablonci či doma se Slováckem, byť jsme z 2:0 nakonec hráli jen 2:2. Teď jsme to ubojovali, ale lidem se to líbilo. A to je hlavní.

Ještě než se tady utkáte s Teplicemi, čeká vás na závěr první půlky soutěže zápas na Letné. Že byste po vítězství nad Baníkem, který je v tabulce čtvrtý, si troufli i na druhou Spartu..?

Což o to, já bych si klidně troufl… Na Spartě nemáme co ztratit. Sparta s Plzní jsou teď někde jinde, to ví prostě každý. Proč bychom ale nemohli překvapit? Byť k tomu musíme mít my i hodně štěstí a oni se nesmí dobře vyspat…

Pondělní juniorská liga

Dynamo ČB – Liberec 4:3 (3:2) – Domácí s několika pendly z prvoligového áčka vedli už v 7. min. 2:0, nakonec ale o jejich výhře rozhodl Koreš až pět minut před koncem. Branky: 2. Brunclík, 7. Volešák, 42. M. Held, 85. Koreš – 27. Drobílek, 38. Brunclík vlastní, 67. Ondráček (11). ŽK: Dydowicz. Diváci: 60. Rozhodčí: Šimáček – Kotalík, Pečenka. Dynamo: Fryšták – Krejčí, Podráský, Brunclík, Vít – J. Held (88. Janoch) – Schertler (63. Tomášek), Volešák, Koreš, Horák – M. Held .

Ostrava – Táborsko 4:0 (3:0) – Domácí rozhodli už v první půli. Branky: 5. Šašinka, 33. Šašinka, 38. Honiš, 66. Macej (11). ŽK: Chirincius. Diváci: 50. Rozhodčí: Emanuel – Calatka, Hanáková. Táborsko: Jirkal – Svatek, Škarda, Bareš, Smetana, Hadžič, Chirincius, Knotek, Bouška, Kordina, Svoboda.