Čkyně - Dačice 3:4 (1:3)

První poločas zahájili lépe hosté, když už v 10. minutě pálil těsně vedle Toman, v 15. minutě už se ovšem nemýlil a z malého vápna trefil šibenici domácí branky – 0:1. V 19. minutě přišla standardní situace domácích, Duka zahrál po lajně na Provoda, ten prošel přes Černého, centroval Kvapilovi a ten zavěsil – 1:1. Přišla 25. minuta a domácí obrana chybovala, čehož využil Toman – 1:2. Ve 40. minutě našel Vondrášek nádhernou ulicí Friše který unikal sám na bránu až do té doby, než ho stáhnul hostující hráč. Z následujícího přímého kopu pálil Vondrášek jen těsně nad. O tři minuty později přišla opět chyba v obranných řadách domácích, Toman vybojoval balon pro Jindru, jeho první pokus z malého vápna Hoško zneškodnil, ale na dorážku už nemohl dosáhnout – 1:3.
Druhý poločas začali domácí o něco lépe a vytvořili si pár slibných šancí. Branka padla až 55. minutě, když Šíp napálil balon před vápnem, Schwarz tečoval a míč zapadl za záda Vaverky – 2:3. Poté zahrozili zase hosté, půl hodiny před koncem utkání unikl domácím Jindra, ale Hoško svůj tým podržel. O tři minuty později se trefil potřetí dobře hrající Toman, když po centru uklízel do prázdné branky a zkompletoval tak svůj druhý hattrick v sezoně – 2:4. Domácí nesložili zbraně ale utočení jim zkomplikovalo vyloučení Michala Šípa po druhé žluté kartě. Tlak domácích stoupal a po šancích Sváty a Krále, kteří neuspěli, dal Čkyňským naději Friš, když v 69. minutě z otočky pálil na 3:4. V 74. minutě mohl vyrovnat Friš, ale jeho střelu vytáhl na roh Vaverka. V 76. minutě strčil hostující Jindra mimo hru domácího hráče a nemohlo přijít nic jiného než červená karta, to domácí nabudilo a jejich tlak stále sílil. 82. minuta přinesla vyloženou šanci, když hostující obrana  zazmatkovala, Friš centroval do vápna, ale Valta nedokázal trefit prázdnou branku. O minutu později přišlo druhé vyloučení domácích, když Král byl vyloučen za to samé jako Jindra. Domácí to však nevzdávali, ale když ani po šancích bratří Provodů, Friše či Turka vyrovnání nepřišlo, brali všechny body v divokém utkání hostující Dačice.

„V dnešním utkání jsme prospali celý první poločas a udělali v něm hned dvě hrubé chyby v obraně. Do druhého poločasu jsme již vstoupili lépe a odehráli jsme ho dobře. Pořád jsme ale dotahovali a nepodařilo se nám uhrát ani bod, což je absolutně zbytečné. V posledních dvaceti minutách jsme měli obrovský tlak, ve kterém jsme měli snad čtyři velké příležitosti, gól dali ale jen jeden. Co mě ale nejvíc mrzí je to, že jsme dostali dvě červené karty. První dostal Michal Šíp, který kartu vyfásl za dvě žluté. Ale druhá pro Krále byla naprosto zbytečná!!! Takto se hráč v krajském přeboru zachovat nemůže a své emoce musí ovládnout. Snad už o své chybě ví a pro příště se toho vyvaruje. Byli jsme v této chvíli jednoznačně lepším týmem a i on hrál perfektně a takhle nás přibrzdí. I poté jsme hosty zatlačili před jejich branku, ale již bez gólového efektu. Úplně jsem v úvodu zapomněl připomenout, že nám v dnešním utkání chyběl Martin Šíp. Měl příjemnější starosti a vstoupil do svazku manželského. Tímto mu za nás všechny a za celý oddíl přeji do společného života s Maruškou vše nejlepší," komentoval utkání s Dačicemi čkyňský trenér Michal Uhlík.

Sestava Čkyně:  Hoško – Turek ml., R. Provod, Kvapil (46. Král), Duka – Valta, Michal Šíp, P. Vondrášek, Sváta – Friš, Schwarz (70. L. Provod).