Čkyně - Prachatice 2:4 (0:1)

Tabulka soutěže se po 29. kole vykrystalizovala tak, že Čkyňští potřebovali v souboji s Prachaticemi uhrát bod, aby měli jistotu záchrany. Při porážce museli doufat, že Kaplice doma nezvítězí nad Hlubokou nad Vltavou.

Čkyňští měli tentokrát větší problémy se sestavou než soupeř. Chyběli zranění P. Vondrášek a Král, z pracovních důvodů chyběl kapitán Kvapil.
Čekalo se i přes oslabenou sestavu, že zachraňující se domácí vrhnou vše do útoku, ale úvod utkání patřil hostům. Ti se hned v 7. minutě dostali do vedení, když se na levé straně dostal v šestnáctce k míči Šupík, který prostřelil vybíhajícího Holfelda. O tři minuty později měl tentýž hráč další tutovku, ale z nějakých sedmi metrů trefil ranou přímo náruč brankáře. Až pak začali trochu vystrkovat růžky domácí, do šestnáctky pronikl do šance Babka, který byl faulován gólmanem a kopala se penalta. V tu chvíli se ukázalo, jak domácím chybí zraněný tradiční exekutor P. Vondrášek. K míči se postavil Michal Šíp a jeho střelu gólman Dvořák přesně vystihl a penaltu v klidu zlikvidoval. Domácí se ještě v prvním poločase dostali do dvou solidních šancí, ale prachatický brankář Dvořák byl výborný a své mužstvo podržel. Na přestávku šli domácí se ztrátou jednoho gólu, což v tu chvíli na záchranu stačilo, jelikož Kaplice hrála 0:0, ale vše na obou hřištích mohly změnit druhé poločasy.

Ve Čkyni vstoupili domácí do druhé půle podstatně lépe. V 52. minutě se dostal do šance kanonýr Babka a podařilo se mu vyrovnat. Hned v další minutě šli domácí v útoku do přečíslení, Friš chtěl z levé strany přenést míč na nabíhající spoluhráče zprava, ale míč mu sklouzl a k překvapení všech skončil v přední šibenici prachatické branky. Navíc chvíli nato trefil Babka břevno prachatické branky. Domácí tak byli hodně blízko vytoužené záchraně. V tu chvíli však jakoby všem domácím hráčům ztvrdly nohy, nebo si mysleli, že již soupeř nebude mít ve velkém vedru vůli po zvratu v zápase. Tatran znovu začal tlačit a v domácí šestnáctce bylo hodně rušno. Vyrovnání přišlo po nedorozumění domácích obránců s gólmanem a tvrdou ranou vyrovnal P. Hovorka. Nerozhodný výsledek byl ještě deset minut před koncem utkání. Pak však přišel další závar před domácí branku a z nějakých čtrnácti metrů tvrdě vystřelil V. Hovorka a míč skončil těsně u tyče domácí branky. Čkyňští již nedokázali zmobilizovat zbytky sil, aby se pokusili alespoň vyrovnat. Tři minuty před koncem utkání si navíc jejich obranu vychutnal Tobiáš a stanovil konečný výsledek 2:4.

Domácí ještě netrpělivě vyčkávali, jak dopadnou dvě minuty nastavené hrací doby v Kaplici a po zjištění, že skončil zápas na Českokrumlovsku 1:1, vypukla v domácím táboře velká radost.

Krajský přebor je tedy ve Čkyni zachráněn i pro příští sezonu. Ale ruku na srdce, se sobotním výkonem by Čkyňští příští sezonu nemohli v této soutěži uspět ani náhodou.