Skvělý podzim

První část byla pro Čkyňské zlomová, jelikož v ní suverénně vkročili za kýženou záchranou. „Musím říct, že podzim se našemu týmu vyvedl nad očekávání, jelikož jsme v něm vybojovali téměř 25 bodů. V zimě nám pak ale odešli dva klíčoví hráči Šíp a Vondrášek do Německa. Ve stejný čas se také zranil Žižka a naše sestava se tak velice oslabila. Bohužel jsme do mančaftu nezískali žádné posily a trochu se obávali druhé části sezony,“ popisoval situaci v týmu asistent trenér Michal Uhlík. Do jarní části v krajském přeboru ovšem Čkyně vstoupila famózně a brzy mohla slavit předčasnou záchranu. „Na začátku jara jsme získali brzo sedm bodů, když jsme remizovali s Vodňany, poté porazili doma Roudné a následně zvítězili v Jankově. V tuto dobu jsme měli na kontě 32 bodů, které nám zaručili již v tak brzké době jistou záchranu,“ uvedl spokojeně Uhlík.

Oslabení týmu

Čkyně sice svůj cíl splnila, ale po čtvrtém kole již nepředváděla tak přesvědčivé výkony, které jí zdobily po celý podzim. „V průběhu jarní části přišly další zranění, které náš tým postupně oslabovaly. V sestavě se poté také nemohl objevit Ketzer, který dostal červenou kartu a musel několik zápasů stát. Náš klub pak sbíral body spíše sporadicky a nebýt pár remíz, které jsme uhráli, tak získaných bodů v této fázi sezony moc nebylo. Hráči měli zřejmě v hlavách splněný cíl a neodváděli stoprocentní výkony ,“ uvedl Michal Uhlík, který také poznamenal, že do základní sestavy se často museli zapojit hráči z „béčka“ nebo dorostu. „Museli jsme, kvůli rozsáhlé marodce do kádru zařadit Stejskala a Tesaře z rezervy. Na výpomoc přišel také dorostenec Vojta Pešl. Tito hráči klubu velmi pomohli a ukázali, že v příští sezoně se na soupisce v A týmu mohou klidně znovu objevit,“ dodal Uhlík.

Posílení kádru

Fotbalisté Čkyně samozřejmě nesmí navázat na neúspěšný závěr sezony, a proto lze očekávat příchody některých hráčů. „Z Německa by se do našeho týmu měla vrátit staronová dvojice Šíp a Vondrášek. V přípravě také zkoušíme volyňského Macka a Martina Nováka. Další jména bych nechtěl uvádět, jelikož ještě nejsou stoprocentní. Co se týče odchodů, tak náš klub opouští Tomáš Rosič, který odchází do zahraničí a na hostování do Stach jsme také uvolnili Milana Sedláčka,“ uvedl ke stavu kádru Uhlík.

Přípravné zápasy

Krajský přebor začíná 8. srpna a Čkyně tak přirozeně začala letní přípravu, ve které má naplánované přátelské zápasy. „První přípravný zápas odehrál náš tým se Strakonicemi. O víkendu hrajeme v Horažďovicích a příští středu s Prachaticemi. Poté mámě doma domluvené utkání s Blatnou a Sedlicí,“ řekl k nadcházejícím zápasům Uhlík. Čkyně se pohybuje v krajském přeboru již třetím rokem, ale předsezonní cíl se stále nemění. „Naším úkolem je opět záchrana. Bylo by dobré se pohybovat v poklidném středu tabulky, jako minulou sezonu. Myslím, že náš tým je natolik zkušený a kvalitní, aby setrval v krajském přeboru i pro nadcházející roky,“ dodal na závěr asistent trenéra ve Čkyni Michal Uhlík.

Libor Staněk