A jak to vidí samotní hráči?

Do pátečního derby Táborsko vzhledem ke zranění Václava Wintera se vší pravděpodobností půjde v bráně s Michalem Tomou, jenž svůj příchod z Vlašimi na jih Čech zdůvodnil zcela pragmaticky. „Já v podstatě neměl jinou nabídku, a když mi trenér zavolal, vůbec jsem neváhal," podotkl a jedním dechem dodal, že svého rozhodnutí v žádném případě nelituje. „Určitě je to v mé kariéře posun dál, v klubu se pracuje na vyšší bázi, než tomu bylo ve Vlašimi."

Nový kapitán mužstva Peter Mráz nejdříve odpovídal na dotaz, jak vůbec se přihodilo, že právě on bude velet táborské kabině. „Tak to já nevím, na to se musíte spíše zeptat trenéra," pokrčil rameny slovenský stoper, dle něhož by si kapitánskou pásku jistě zasloužil třeba Jan Šimák či některý další ze zkušených hráčů, kteří v týmu jsou. „Trenér si ale zvolil mě, tak doufám, že ho nezklamu," dodal.

V kabině dle něj před pátečním úvodním utkáním v Českých Budějovicích panuje bojová atmosféra. „Už se nemůžeme dočkat, je to derby s Budějovicemi, navíc si zahrajeme na krásném stadionu a věřím, že si to užijeme. Všichni se moc těšíme," ujistil.

Mráz svého času byl na testu také v Č. Budějovicích, což ho ale nechává chladným. „Je to už asi šest let dozadu a na té zkoušce jsem tam byl jen dva týdny. Je to už dávno, žádnou roli to nehraje," mávl rukou.

Jan Šimák sice na konci sezony oznámil, že v případě zajímavé nabídky by mohl někam odejít, nakonec však fanoušky Táborska potěšil tím, že zůstává. „Já se ale taky netajil tím, že pokud bych měl odejít, jedině do zahraničí," připomněl. „Tady mi nic nechybí, nemám proč odcházet."

Špílmachr týmu, jenž svého času nastupoval i v německé bundeslize, si je vědom, že los vůči jeho současnému celku příliš milosrdný nebyl, důvod k panice však nevidí. „Los je těžký, nicméně teprve ty první tři zápasy, až je odehrajeme, ukážou víc. Samozřejmě, mohli bychom se dostat do problémů, ale taky by nás případné dobré výsledky mohly posílit," přemítal Šimák.

Názor, že jak v pátek na Dynamu, tak dva týdny nato ve třetím kole v Hradci Králové by mělo být pro Táborsko výhodou, že s oběma exligovými mužstvy hraje na jejich hřištích, takže nemá co ztratit a může jen získat, však Šimák rezolutně odmítá. „Že není co ztratit? Tak tomu přece není, ztratit můžeme tři body," prohlásil. „Budou to hodně těžké zápasy, oba soupeři jsou velice silní. Oba manšafty letos spadly z první ligy a jistě budou chtít zpátky. My ale chceme uspět, neboť vstup do soutěže je vždycky moc důležitý. My se budeme snažit i z těchto dvou duelů vytěžit maximum a doufám, že to dopadne dobře a že po třech kolech budeme na vítězné vlně," zdůraznil klíčový hráč Táborska.

Jak už je v FC MAS Táborsko tradicí, předsezonní tiskovka byla přístupná i veřejnosti, takže na konci se o slovo přihlásil i velký fanoušek a ve své době i výborný fotbalista Karel Ilčík, dle něhož se v pátek na Střelecký ostrov chystá velké množství příznivců táborských fotbalistů. „A drtivá většina z nich tipuje dvojku či nanejvýš nulu," sdělil.

Trenéra Romana Nádvorníka tím jistě potěšil, nicméně ten se snažil přílišný optimismus tlumit. „Velikým favoritem budou Budějovice," upozornil. „Uděláme však vše pro to, abychom zápas zvládli," dodal kouč Táborska vzápětí.

„Fajn, já to chlapům v hospodě vyřídím," za smíchu přítomných zareagoval Ilčík.

Proč nepřišel Tomáš Stráský

Na nedávném soustředění fotbalistů Táborska v Písku se trenéru Romanu Nádvorníkovi hlásil i Tomáš Stráský z Dynama, jeho anabáze ale brzy skončila.

„Stráský po dvou či třech operacích kolena fotbal dva roky pořádně nehrál a my se s ním dohodli, že s námi bude čtrnáct dnů trénovat a že uvidíme, zda bude schopen tu zátěž absolvovat. Bohužel po třech dnech přišel, že má obrovské bolesti kolena a že dál nemůže trénovat. Z toho důvodu jsme jeho testování museli ukončit," vysvětlil na pondělní tiskovce Táborska trenér Roman Nádvorník.