Fotbalisté třetiligového FC Písek totiž po sobotním vítězství se Slavií Karlovy Vary 2:1 se v úterý od 17 hodin střetnou na svém stadionu ve druhém kole Mol Cupu s prvoligovou Duklou Praha!

Na jihu Čech se představí tradiční účastník nejvyšší české fotbalové soutěže, který ještě ve federální lize získal řadu mistrovských titulů. V letošní sezoně se ale Dukle v I. lize nedaří a jako první tým v historii samostatné české ligy Dukla po sedmém kole v tabulce nemá ani jediný bod…

Nelichotivý primát fotbalisté Dukly získali o tomto víkendu porážkou na Spartě (0:2) a v součtu s minulým ročníkem nevyhráli už desetkrát v řadě.

„Je to nehezký rekord. Je to špatné, situace je kritická, ale ještě není beznadějná,“ prohlásil pro klubový web kapitán týmu Marek Hanousek. „Tak od čtvrtého kola je jasné, že v téhle sezoně bude maximum záchrana,“ připustil.

„Když sedmkrát prohrajeme, nemůžeme myslet výš. Věřím, že tým chce pracovat, kluci dřou jako koně. Zlomí se to, věřím tomu,“ doplnil svého kapitána trenér Pavel Drsek. „V záchranu věřím na sto procent.“

Daleko lepší pohoda jistě panuje v kabině píseckých fotbalistů, kteří v ČFL uspěli ve dvou utkáních v řadě. „Já si myslím, že jsme od úvodu byli lepší, jenže nám chybí ve finální fázi klid a v koncovce více důrazu,“ konstatoval na tiskovce po sobotní výhře s K. Vary písecký trenér Rostislav Grossmann, jehož svěřenci sice po přestávce dostali první gól, skóre ale dokázali otočit.

Na úterní pohárový zápas s Duklou Praha se písečtí fotbalisté těší. „Samozřejmě víme, že Dukla není v luxusní formě a že se jí v lize nedaří. Chtěli bychom se pokusit toho využít, k utkání přistoupit zodpovědně a pokusit se Duklu potrápit,“ ujistil trenér Grossmann.