Cesta tohoto týmu skončila sice ve čtvrtfinále, ale je nutno přiznat, že Prachatičtí byli jen krůček od postupu. Jejich sen o semifinále se totiž rozplynul až v penaltové loterii. Ne se vším je ale tradiční prachatický klub spokojen. Alespoň to tvrdí kapitán týmu Václav Houška.

„Při pohledu na tabulku po základní části můžeme hodnotit uplynulou sezonu jako vydařenou. Cílem bylo postoupit do playoff, což se nakonec podařilo. Navíc jsme se do vyřazovací části dostali ze solidního pátého místa,“ uvedl Houška, který se ale na sezonu díval také z kritického hlediska. „Musím připomenout, že několikrát jsme měli problém sestavit kompletní tým a trenér tak do zápasu musel poslat jen omezený počet hráčů. Přesto jsme se přes tyto problémy přenesli a sezonu solidně dohráli,“ hodnotil kapitán.

V rozhodujícím čtvrtfinále se Strabag postavil proti týmu VPS Novabrik Polička. „Obě utkání jsme proti Poličce odehráli ve vysokém tempu. Diváci mohli podle mého soudu vidět velmi kvalitní zápas. První duel vyhrála těsně Polička, ale v odvetě jsme soupeři jeho porážku oplatili, a taktéž vyhráli o jednu branku,“ hodnotil kvalitní zápas Houška, který dále popsal nejnapínavější část duelu. „Na řadu poté musely přijít pokutové kopy. V nich byla šťastnější Polička, která tuto loterii vyhrála až v šesté sérii. Bohužel musím zmínit, že čtvrtfinálové utkání do značné míry ovlivnili páni rozhodčí, kteří obě utkání nezvládli. Samozřejmě se nemůžeme vymlouvat jen na tento faktor, jelikož kdybychom proměnili více šancí, tak v pohodě postoupíme. Ale nestejnoměrné posuzování jednotlivých zákroků nás mrzelo,“ připomněl Houška, jehož tým navíc nemohl do odvetného zápasu počítat s hlavním brankářem. „V prvním zápase byl po zcela vymyšlené situaci vyloučen náš brankář. V lize je přitom dostatek kvalitních rozhodčích, takže jsme měli tak trochu smůlu,“ pověděl k nešťastnému utkání Houška, kterého dále trápily také zmiňované problémy s kádrem.

„Všichni naši hráči hrají zároveň také velký fotbal, který je leckdy přednější. Letos navíc došlo k mírné generační obměně, jelikož hned několik futsalistů muselo z různých důvodů letošní rok vypustit. Nebylo lehké je nahradit, ale myslím, že alespoň dva mladí hráči zapadli skvěle do týmu a mohli by tak být příslibem do budoucnosti. Strabag je znám tím, že již několik let spoléhá na kolektivní výkon. Letos ale musím pochválit našeho útočníka Václava Caise, jenž snad nevynechal ani jedno utkání. Kdykoliv nastoupil, tak byl vždy velkou hrozbou pro soupeřovu bránu. Stal se i nejlepší střelcem klubu, takže z jeho strany se určitě jednalo o vydařenou sezonu,“ vyzdvihl výkon svého spoluhráče Houška.

Začátek dalšího ročníku ligy je sice daleko, ale už nyní se prachatický klub musí zaobírat otázkou, zda další sezonu odehraje. „V nejbližších dnech si musíme s týmem sednout a zvážit, zda sestavíme kádr pro příští rok. Liga je velmi časově a finančně náročná. Skoro každý druhý týden jezdíme přes celou republiku, což je mnohdy velice vyčerpávající. Někteří hráči zkrátka tak velkou časovou zátěž nezvládají. V dnešní době jsme tak rádi opravdu za každou pomoc. Chtěl bych proto poděkovat všem našim sponzorům, kteří nám letos i v minulých letech pomáhaly,“ dodal na závěr kapitán Houška.