Dačice – Prachatice 6:1 (3:0). Hráčům Tatranu se utkání vůbec nevydařilo a po debaklu na Hluboké si přivezli další brankový příděl. Trenérovi Josefu Veselému chyběli ze základu K. Tobiáš, Zábranský a Janoušek. „Když se nedaří, tak se zkrátka nedaří," komentoval lakonicky vysokou porážku trenér a pokračoval: „V sedmé minutě jsme prohrávali o dvě branky a z toho se již těžko zvedá. Znovu jsme doplatili na chyby hráčů, kteří by měli být hodně zkušení. První branka padla po rohovém kopu, kdy se míč odrazil od Bednára do vlastní brány. Před druhým zahrávali stopeři ofsajd systém a utekl jim Toman. To samé na konci poločasu. Prohrávali jsme o tři góly, ale měli jsme i my šance. Nedokážeme je však proměnit. Do druhého poločasu jsme to ještě chtěli zkusit, otevřeli jsme to, ale soupeř toho dokázal využít a procházel nám zálohou i obranou. Hráči zkrátka nestíhali. Prostřídal jsem sice sestavu, ale to se už se zápasem nedalo nic dělat. Byl to nejlepší soupeř, na jakého jsme na jaře narazili."

Kromě vysoké porážky si prachatičtí přivezli z Dačic i červenou kartu. „Našim nejlepším hráčem na place byl mladší dorostenec Kadlec. Kromě svého výkonu ještě hasil dvě či tři situace za naše obránce. Z jedné brzdy byla nakonec červená karta, ale ani trochu mu ji nezazlívám, zkrátka do toho dával všechno. Proti Sedlici nebude," doplnil k vyloučení Josef Veselý a hleděl již k dalšímu zápasu: „Přijede k nám Sedlice. Byl jim vyloučen gólman, a tak uvidíme, jaký dostane trest. Pokud by to byl jeden zápas, tak by si ho odseděl ve středeční dohrávce. Uvidíme. My se však musíme soustředit hlavně na sebe. Měl by být k dispozici Kamil Tobiáš a snad i Zábranský. Sice jsme druzí, ale potřebujeme odehrát dobrý zápas, abychom se zase dostali do klidu."

Sedlice – Lažiště 1:0 (1:0). Na Strakonicku se hrálo na hodně těžkém terénu a zápas byl několikrát přerušen. To kvalitě zápasu nepřidalo. „Přes Sedlici se přehnala průtrž mračen s krupobitím. Bylo to kolem třicáté minuty zápasu a my v té době prohrávali 0:1. Rozhodčí zápas přerušil, pak jsme se na chvíli na hřiště vrátili, přišly další kroupy a znovu do kabin. Terén pak byl v hrozném stavu a těžko se na něm hrálo," komentoval dění kolem zápasu šéf lažišťského fotbalu Václav Princ a pokračoval: „Domácím byl vyloučen brankář, což měla být pro nás výhoda. Snažili jsme se alespoň o vyrovnání, ale vše se utápělo v těžkém terénu. Zápas by se dal jednoduše shrnout tak, že se domácím podařilo vstřelit branku a pak již vše odbránili. Nejvíce mne porážka mrzí v tom kontextu, že Sedlice byla jedním z nejslabších jarních soupeřů."

Jindřichův Hradec – Čkyně 5:0 (2:0). V souboji celků ze spodku tabulky se tak velký brankový rozdíl nečekal. Ale na druhou stranu je výsledek 0:1 stejný jako 0:5, body zkrátka nejsou. „Je mi jasné, že výsledek vypadá hrozně. Dostali jsme tři branky po standardních situacích, první hned na začátku utkání, kdy míč propadl mezi našimi hráči a domácí ho uklízeli prakticky do prázdné brány. Druhá branka byla jako přes kopírák. Když dali po hodině hry domácí třetí branku, bylo po zápase. My sice měli jednu či dvě šance, ale sportovně musím uznat, že domácí vyhráli zaslouženě. Hráli velice dobře ve středu pole, zkrátka nás přehrávali," hodnotil utkání čkyňský trenér Michal Uhlík.

Čkyňské čeká již zítra dohrávka odloženého utkání v Dačicích a o víkendu domácí souboj s Veselím nad Lužnicí. „My se musíme hlavně z porážky v Hradci rychle oklepat. V Dačicích hrajeme zítra již od jedenácti hodin, takže nás čeká brzké vstávání. Nebudou Robert Provod a Zdeněk Sváta. Stoperskou dvojici vytvoří Martin Kvapil s Vencou Turkem. Je mi jasné, že to bude těžký zápas, ale v našem postavení je každý zápas složitý. Musíme se pokusit alespoň o bod. Pak máme Veselí a zrovna tyto dva celky nyní hrají na jaře výborně. V tabulce jsme se ale propadli a nyní musíme nutně bodovat," hledí k těžkému programu Michal Uhlík

Kromě utkání Dačice – Čkyně se dnes ještě hrají duely Jankov – Vodňany, Třeboň – Soběslav a Sedlice – Hluboká nad Vltavou.