Vimperk – Stachy 0:1(0:0). Tradiční derby s řadou soubojů a někdy i nervozitou na obou stranách. Dle předchozích výsledků byli mírným favoritem domácí. Hosté přijeli s obrannou taktikou a rychlým přechodem dopředu, kde motali hlavy domácích obránců Záleský, Heidenreich a Vrhel. Domácí měli v prvním poločase dvě obrovské šance, Hrubý však přestřelil skoro prázdnou bránu i z malého vápna, nevyšla ani ta druhá. Hosté se v první půli spíše prezentovali střelami za šestnáctkou. Ve druhém poločase se domácí snažili dát branku, ale v 60. minutě přišla na druhé straně proti nim penalta za střet v šestnáctce. K ní však přibyla i hodně přísná červená karta pro Sýse. Penaltu proměnil Záleský – 0:1. Ač domácí pokračovali v deseti, měli herně navrch, hosté se zatáhli před svou šestnáctku a bránili hubené vedení. Nebezpečné centry dokázala obrana za pomoci gólmana Šebánka odvracet, a tak si hosté odvezli všechny tři body.

(ls)

Albrechtice – Vlachovo Březí 3:2(3:1). Hosté začali sezonu podstatně lépe a čekalo se, že by mohli bodovat i v Albrechticích. Začátek jim však vůbec nevyšel. „Za čtvrt hodiny jsme dostali tři branky. Bylo to jako ve zlém snu,“ kroutil hlavou vlachovobřezský Václav Holík a dodal: „Měli jsme kvanta dobrých šancí, ale neproměnili je. Spoléhali jsme na rychlost Friše, ale ani on tentokrát nemířil ve svých šancích dobře. Do poločasu jsme stačili alespoň snížit a druhá půle se hrála prakticky jen na půlce domácích. Ve dvou případech jsme možná mohli kopat penaltu, ale sudí ji nepískl. Na rozdíl jediné branky jsme snížili až v závěru. Je to zbytečná ztráta, Albrechtice byly hratelným soupeřem. Jsme z toho všichni zklamaní, ale nedá se nic dělat, musíme se teď soustředit na další utkání.“ Branky Vlachova Březí dávali Bušek a Mráz.

(vlak)

Katovice B – Vacov 0:3(0:2). Vacovští vedou tabulku bez ztráty kytičky a bez obdržené branky. Ve své krasojízdě pokračovali i na Strakonicku a svého soupeře přehrávali. Odměnou jim bylo jasné vítězství po brankách R. Macha z penalty, Čtvrtníka a Švihela. Vacovští tak na dva body uskočili celku Kestřan a po třech kolech mají při devíti bodech skóre 12:0.

(ls)

Štěkeň – Zdíkov 3:1(1:0). Zdíkovským se vstup do sezony vůbec nepovedl a zůstávají hodně dlužni výkonům z minulého soutěžního ročníku. Domácí tentokrát byli favoritem a Zdíkovští se chtěli pokusit o remízu. Se soupeřem dlouho drželi krok, ale na body to nakonec nestačilo. Po třech kolech nemají Zdíkovští na kontě ani bod a nutně potřebují zítra vyhrát nad Bělčicemi, aby se jim soupeři nezačali příliš vzdalovat.

(ls)

Bělčice – Lažiště B 3:2(1:0). Papírovým favoritem byl celek z Prachaticka. Po dvou kolech měl plný počet šesti bodů, naopak domácí se bez bodu choulili na spodku tabulky. Na hřišti to však vypadalo zcela jinak, hostům se prakticky nic nedařilo, vyráběli plno chyb, a tak si Bělčice dokráčely pro první vítězství v tomto soutěžním ročníku. Branky hostů stříleli Wimberský a Podlešák.

(ls)

Strunkovice – Kestřany 0:4(0:0). Od domácích se čekal tuhý boj o body, když v minulém kole zahráli solidně ve Vlachově Březí. Tentokrát domácí mladý tým zahrál jen v prvním poločase, kdy držel se soupeřem krok. Po přestávce však již domácí na zkušeného soupeře, který hraje na čelo tabulky, nestačili a čtyřikrát inkasovali. Pro domácí je to nepříjemná porážka, podruhé doma nevstřelili ani branku a nyní jedou na hřiště lídra tabulky do Vacova.

(ls)

Čtyři Dvory B – Husinec 1:1(1:0). Husinečtí hrají celý podzim na hřištích soupeřů, a tak musejí počítat každý bodík. Tentokrát však měli blízko ke všem třem. Na periferii Českých Budějovic odehráli solidní utkání a sahali po vítězství. Ve vyrovnaném duelu šli sice do vedení v prvním poločase domácí, Husinci se však podařilo po přestávce vyrovnat Vorlíčkem a byl lepším týmem. Husinečtí měli v utkání ještě jednu velkou šanci, a to ve formě pokutového kopu, ten však neproměnili.