V okresním přeboru se nehrálo ve Vlachově Březí, kam nedorazila Lenora. V jarní krasojízdě pokračovali Zdíkovští, kteří tentokrát porazili Volary. Důležitou výhru slaví Zbytiny a Nebahovy překvapily v Pěčnově. Boj o záchranu bude ještě zajímavý.

Vlachovo Březí – Lenora nehráno. Hosté hodinu a půl před utkání oznámili na STK, že nedají tým dohromady. Do tabulky je započtena předpokládaná kontumace 3:0.

Zbytiny – Vimperk 2:0 (1:0). Zlaté body pro domácí, bližší informace však nesdělili.

Pěčnov – Nebahovy 4:5 (1:2). Domácí tentokráte nepotvrdili postavení v tabulce vůči hostům z Nebahov bojujícím o záchranu v OP. Ti naopak předvedli výborný výkon, zejména útočná řada podporovaná rychlými křídly způsobovala pěčnovským zadním řadám nemalé problémy. Útočníkům domácích tentokráte chyběla přesnost, klid v zakončování akcí a taky trochu fotbalového štěstíčka. Sobotní výkon hostujícího celku jednoznačně neodpovídá jeho postavení v tabulce OP. Branky: Falář, S. Bauer, Balica a Wimberský – Málek 3x (1x11), M. Rosa 2. Rozhodoval Harvalík.

Zdíkov – Volary 4:1 (2:1). Hosté vedli brankou Svěchoty, Zdíkov ale brzy vyrovnal gólem Sovy přímo z rohového kopu, po dalším rohu pak Šebánek už poslal Zdíkov do vedení, které si udržel až do konce zápasu. Po přestávce se hosté snažili výsledek obrátit, ale Zdíkov pečlivě bránil a měl i trochu štěstí. Naopak díky brejkům navýšil stav góly Tesaře a Schinzela. Utkání bylo nervózní, rozhodčí ale neudělil žádnou červenou kartu. Průběh hry také ovlivnil kolaps jednoho z hráčů Volar v 80. minutě.

Vitějovice – Šumavské Hoštice 4:2 (3:1). Od začátku se hrál bojovný fotbal a domácí měli v prvním poločase více štěstí v zakončení. Po změně stran byl zápas zbytečně nervozní, domácí si přesto udrželi vedení a získali důležité tři body. Při odchodu ze hřiště hosté ještě obdrželi červenou kartu. Branky: Mrázek 2, K. Penzenstadler a Raušer – Pešl (11) a P. Hodina. Rozhodoval Trněný st.

Lhenice B / Ktiš – Vacov B 2:3 (2:2). Domácí ztratili další body. Branky: M. Mahák a P. Borovka – R. Mach, G. Bujok (11) a F. Zitta.

Dohrávka: Vimperk B – Vlachovo Březí 1:3 (1:1). Dohrávka přinesla velmi dobrý fotbal. Domácí rezerva podala dobrý výkon, ale o něco větší kvalita byla na kopačkách hostů. Ti se ve druhém poločase dostali do vedení ze sporné penalty a tři body již si nenechali utéct. Branky: Psutka – Hojdekr, Polanský (11) a Kravčenko. Rozhodoval Barták.

12. Zbytiny⋌ 19  5 0 14 30:68 15

V okresní soutěži favorité vesměs vyhrávali, takže tabulka tentokrát žádných velkých změn nedoznala

Borová Lada – Horní Vltavice 6:1 (1:0). Domácí byli od začátku utkání lepším týmem. V prvním poločase měli řadu šancí, ale do vedení šli až v poslední minutě V. Hovorkou. I ve druhém poločase měli Borovoladští více ze hry a jejich druhý gól přidal v 66. minutě znovu V. Hovorka. Když hosté P. Vacíkem o čtyři minuty později snížili na rozdíl jediné branky, vypadalo to ještě na drama. Poslední čtvrthodinka však patřila jasně domácím, kteří nastříleli čtyři branky (78. V. Hovorka, 83. V. Hovorka, 86. Ondřich, 89. J. Zbořil). Rozhodoval Barták.

Stachy B – Volary B 5:0 (3:0). Hosté dali dohromady pouze 10 mladíků, domácích bylo akorát 11, do branky musel trenér Kraml. Řádila enkláva z Borových Lad Hovorka Lukáš a Miko Ladislav ml., kteří dali po 2 brankách. Poslední přidal Foltýn Petr. Stínem utkání byla vážná zranění domácího Karlíka a hostujícího Kučery. Rozhodoval Barták.

Svatá Maří – Husinec B 8:4 (5:1). Hrál se zajímavý a pohledný fotbal. V prvním poločase měli domácí navrch a svou bojovnou hrou si zaslouženě nechávají body doma. Branky: J. Stejskal a D. Košnař 3, S. Skalický a M. Macháček – M. Řehák 4. Rozhodoval Zloch.

1. Sv. Maří⋌ 20 13 5  2 66:31 44
2. Stachy B⋌ 21 11 4  6 55:39 37
3. Dub⋌ 20 10 6  4 58:34 36
4. Bor. Lada⋌ 20  9 2  9 48:42 29
5. H. Vltavice⋌ 21  7 2 12 42:77 23
6. Husinec B⋌ 21  6 2 13 45:53 20
7. Volary B⋌ 21  5 1 15 40:78 16