Body braly pouze Prachatice

Prachaticko – Sedmé kolo fotbalové I.A třídy posunulo tuto soutěž již do její druhé čtvrtiny.

27.9.2016

Prachatice - Milevsko B 4:0.Foto: Deník/Vladimír Klíma

Z trojice našich okresních zástupců v I.A třídě bodoval pouze prachatický Tatran, který tak trochu z povinnosti porazil béčko Milevska. Vacov nepokračoval ve vítězné krasojízdě a padl doma se Sokolem Sezimovo Ústí. Další ztrátu si připsal i vimperský Šumavan v Týně nad Vltavou.

Prachatice – Milevsko B 4:0 (2:0). Branky: 19. a 86. Málek, 31. Babka, 76. Puchinger.

Do Prachatic přijel poslední tým tabulky, který ještě neměl ani bod. Povinnost tedy velela vyhrát. „Kluci chtěli odčinit porážku z minulého kola na Hradišti. Důležité bylo, abychom se nepřizpůsobili hře soupeře, ale sami šli aktivně za vítězstvím. Řekli jsme si, že do toho šlápneme od začátku, dáme rychle gól, abychom se uklidnili. Od začátku jsme byli lepším týmem a po akci Babky a střele M. Kochmy dorážel na 1:0 Málek. Poté jako bychom trochu polevili, ale měli zápas stále pod kontrolou. Druhý gól dal z trestného kopu Babka. Ve druhém poločase jsme měli celou řadu šancí, ale nedařilo se je proměnit. Až čtvrt hodiny před koncem dorazil do sítě míč Puchinger a bylo rozhodnuto. V samém závěru utkání ještě přidal po centru Puchingera čtvrtý gól Málek,“ shrnul utkání prachatický trenér Lukáš Kubát.

V dalším kole jedou Prachatičtí na Sokol Sezimovo Ústí, který dal nyní pět branek ve Vacově. „Konečně přijdou pořádné zápasy, už se na to těším. Osobně jsem na začátku sezony Sezimák tipoval hodně vysoko a vím, že to tam nebude jednoduché,“ doplnil Lukáš Kubát.

Vacov – Sokol Sezimovo Ústí 2:5 (1:4). 5. Valta, 63. R. Mach – 25. a 42. Kutner, 31, Vilímek, 44. Hoffmann, 57. Šmíd.

Domácí chtěli potvrdit sérii tří výher v řadě i proti Sezimovu Ústí. Zápas začali velice dobře, ale pak soupeři body doslova darovali. „První čtvrthodinu jsme odehráli velice slušně, dali gól a měli další velkou šanci. Vypadalo to dobře, ale pak jsme udělali individuální hrubé chyby a soupeř nám za dvacet minut nastřílel čtyři góly. Pouštěli jsme Sezimák do přečíslení dva na jednoho či tři na jednoho a z toho pak padaly branky. Mrzí, že u těch chyb byli i velmi zkušení hráči,“ komentoval první poločas vedoucí vacovského týmu Stanislav Klas a pokračoval: „Ve druhém poločase jsme hru zlepšili, ale znovu přišla zbytečná chyba. Soupeř u nás hrál ze zabezpečené obrany a čekal na naše chyby. Ty přišly a hosté je potrestali. Jinak vlastně ani sami nic nevymysleli, body jsme jim prakticky darovali.“

Nyní zajíždějí Vacovští k derby do Vimperka, který nemá bodů na rozdávání a půjde o hodně. „Musíme Sezimák hodit za hlavu a připravit se na derby. Máme Vimperku co oplácet. Zápas bude mít určitě i výbornou diváckou kulisu a my se samozřejmě pokusíme zabodovat, abychom mohli hrát zbytek podzimu v klidu,“ dodal Stanislav Klas.

Týn nad Vltavou – Vimperk 2:1 (2:1). 15. Vlastní Pospíchal, 33. Brom – 2. Samohejl.

„V dalším zápase jsme jeli na hřiště Týna nad Vltavou a chtěli si napravit reputaci z předchozích utkání a hlavně moc chtěli získat nějaký ten bod. Zápas jsme začali velmi dobře a zásluhou gólu Pavla Samohejla šli do vedení již ve druhé minutě. Nadále jsme pokračovali v dobré hře a byli jasně lepší než domácí. Vytvořili jsme si i slibné šance, které měli Psutka a Čech. Bohužel jsme ale inkasovali hodně hloupý gól, kdy brankář Formánek vyběhl z branky a nedomluvili se s Pospíchalem, který si dal hlavou vlastní gól. Od této chvíle jsme přestali být lepší a hrálo se pouze mezi vápny. Bohužel jsme inkasovali ještě další gól a to po rohu domácích se zakončením na malém vápně hlavou, což by se také nemělo stávat. Druhý poločas jsme byli již lepší a snažili se o vyrovnávací gól. Všichni makali a bojovali, ale bohužel jsme žádný gól nevstřelili. Byli jsme jasně lepší než domácí, ale na to se nehraje. Nevezeme opět žádný bod, nebyli jsme horší, opět jsme prohráli o gól, ale nemá cenu nějak brečet nebo si stěžovat. Vše záleží jen na nás a my se musíme soustředit na další zápas, který hrajeme již tuto středu od 14 hodin doma s Chýnovem a hned v sobotu doma hostíme Vacov od 15 hodin. Potřebujeme nutně vyhrát zápas s Chýnovem, ať se máme od čeho odrazit,“ komentoval zápas v Týně vimperský trenér Michal Uhlík.

27.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda multikáry u Vrbice měla vážné následky pro řidiče.
9

Řidič multikáry narazil do stromu, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Muž ve Volarech vyhrožoval policistce, hrozí mu vězení

Volary - Devětatřicetiletý muž z Prachaticka je podezřelý z vyhrožování s cílem působit na úřední osobu.

Kam na Prachaticku za kulturou a poznáním?

Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.