Pražané vedli od 75. minuty Pitákovým gólem z penalty, kterou sudí Královec nařídil za pád Milana Škody přes brankáře Zdeňka Křížka.

Dělba bodů byla spravedlivá, protože Slavia sice byla v úvodu obou poločasů lepší a zejména v tom prvním měla i nějaké náznaky šancí dát gól, ale i fotbalisté Dynama si za to, že ani po gólu z penalty, možná diskutabilní, nesložili zbraně, si aspoň bod zasloužili. „Sice jsme chtěli vyhrát, s výsledkem jsme ale spokojeni, těch 1:1 bereme. Myslím, že prohrát jsme si nezasloužili," konstatoval po zápase trenér Dynama Luboš Urban a připomněl, že na druhé straně hřiště stál velice těžký soupeř. „Slavia je díky svému jménu, možnostmi i rozpočtem někde jinde než my," zdůraznil.

Slavia ze svého počátečního tlaku gól nic nevytěžila. Ve 13. minutě střílel Zmrhal kousek vedle vzdálenější tyče, krátce nato ránu Milana Škody zneškodnil pozorný brankář Křížek. „Začátek zápasu nám patřil, gól jsme ale bohužel nedali," litoval kouč Slavie Miroslav Beránek.

Ke konci první půle domácí hru vyrovnali, k vážnější ráně se ale dostal jen Michal Škoda, jeho pokus zpoza vápna brankář Hrubeš ale vyrazil na roh. „Vstup do utkání nám nevyšel a valilo se to na nás, nicméně zhruba od té pětadvacáté minuty jsme se zvedli a měli i nějaké dobré akce a standardky," měl trenér Dynama zřejmě na mysli i sérii čtyř rohů v řadě, které domácí ke konci první půle kopali. „Bezgólový stav po půli byl pro nás přijatelný," připustil Urban.

To hosté spokojeni nebyli. „O přestávce jsme viděli šanci na to, že bychom tu mohli vyhrát, ale naše koncovka není taková, jakou bychom potřebovali," kabonil se trenér Miroslav Beránek. „Dostali jsme se sice čtvrt hodiny před koncem do vedení, v závěru jsme ale dostali gól v podstatě z ničeho," hněval se.

První půle příliš pohlednou podívanou nenabídla, ve druhém dějství už dění na ploše bylo pro diváky nesporně přece jen zajímavější. Po hodině hry už hráči Slavie zvedali ruce, gólovou střelu Dobrotky ale za již překonaným Křížkem z brankové čáry vykopl výborně hrající Lengyel. Šest minut nato na druhé straně vyslal Hora nádhernou uličkou do sólového nájezdu střídajícího Brunclíka, jenž ale z čisté šance na vybíhajícího Hrubeše nevyzrál. „To zřejmě byl klíčový moment zápasu a je velká škoda, že Brunclík tu svou tutovku nevyužil. Kdyby dal gól, možná to dopadlo jinak," přemítal Luboš Urban.

Výsledek se rodil až v poslední čtvrthodině. V 75. min. se Milan Škoda prodral kolem Podstavka až do vápna Dynama, na míč sice nedosáhl, přes vyběhnuvšího Křížka ale skokem plavmo přelétl, rozhodčí Královec to posoudil jako penaltu (tu Slavia zase kopala po neuvěřitelných 73 zápasech!) a střídají Piták mířil přesně – 0:1. „Všechno se to stalo strašně rychle, takže těžko soudit, přesto mě ta penalta obrovsky naštvala. Podle mě byla velice přísná," soptil kouč Dynama.

Milan Škoda to viděl jinak. „Byl jsem tam dřív než brankář, píchl jsem si to kolem něj a pak přes něj přepadl. Podle mě to penalta byla, spíš jsem se ale bál, aby ji Karel Piták proměnil," svěřoval se slávistický útočník novinářům.

Hráče Dynama ale gól z penalty do kolen nesrazil, vrhli všechny zbytky sil do ofenzivy a tři minuty před koncem poté, co brankář Hrubeš závar před svou brankou řešil tím, že centrovaný míč nepříliš razantně plácl na vápno, Vošahlík pohotově k tyči srovnal na 1:1. „Byl tam centr do vápna, gólman to vyboxoval mně přímo na nohu a já to se štěstím trefil za tyč. Jsem rád za každý gól, tolik jich zase nedávám. Navíc nám pomohl k bodu a pro nás je každý bodík cenný," liboval si Jan Vošahlík, jenž v úvodu sezony přišel do týmu na hostování právě ze Slavie.

„Zda nelituji, že jsme ho do Budějovic uvolnili? Rozhodně ne. Takhle to chodí. U nás by nehrál, tak jsme ho pustili na hostování," krčil rameny Beránek, od svého budějovického kolegy však sklidil uznání. „Smekám před Slavií, že jak Vošahlík, tak i Koreš, kteří u nás hostují, mohli do vzájemného zápasu nastoupit," ocenil gesto Slavie kouč Dynama.

Juniorka v pondělí, bod devatenáctky

V lize juniorů hrají mladíci Dynama v pondělí od 14.30 na Složišti s Třincem, v I. lize dorostu devatenáctka Dynama přivezla ze Zlína bod za remízu 2:2 (ona góly dal Filip Vaněk).